Další beskydský vrchol zdolán!

24. dubna 2004 byl pořádán další z výstupů v rámci plnění odznaku Šest beskydských vrcholů.
Ráno jsem si říkal, že se tentokrát určitě nikam nepůjde. Pršelo, foukal vítr, byla mlha, prostě hnus. Naivně jsem si myslel, že si konečně trošku odpočinu. Nehledě k tomu, že odpoledne máme mít turnaj v kuželkách.
Omyl, už v 8.00 hodin ráno první mobil od Olyho: "Jdeme, nebo ne?". Odpověď: "Nevidíš, jak to venku vypadá?". Oly: "No a co, ten kousek vyběhnem.". Po krátkém přemýšlení a úvaze, že Pepín je rozumný člověk, a že ani jemu se nebude chtít, odpověď: "Je mi to jedno, ale domluv se ještě s Pepínem.". Sotva položím telefon, už zase zvoní. Tentokrát Pepín:"Jdeme, nebo ne?" Odpověď: "Nevidíš, jak to venku vypadá? Domluv se s Olym.". Pepín: "Není umění chodit za pěkného počasí, já mu zavolám.". Už mi bylo vše jasné, a tak jsem se začal pomalu oblékat. Telefon - už zase Oly: "Tak jdeme! Přijedem pro tebe autem a půjdem z Ráztoky.". Jen jsem se stačil doobléct a najít pláštěnku, kouknu z okna a vidím dvě auta.
Vyjdu ven a přes zamlžené okénko vidím, že Olyho auto je plné. Kouknu pořádně a nevěřím svým očím. Kromě Olyho v něm sedí jeho manželka Pavla a Tomáš a Zdenka Krestovi. Je to šok. Zdenka není vyznavačka náročných tras a několikrát "vystupovala" z turistiky. I když na Radhošť vyběhne vcelku lehce, nevěřil bych, že se za takovéto sloty na tůru vydá. Nasedl jsem k Pepínovi do auta a celou cestu na Ráztoku jsme uvažovali, jak to Oly s Tomášem zaonačili, že ty "robky" s námi vyjely. Že by touha po získání razítka do záznamníku? Jak jsem se později dozvěděl, rozhodla stará dobrá taktika. Tomáš Kresta: "Zdenko, jeď s námi, Pavla jede taky.". Oly Kolařík: "Pavlo, jeď s námi, Zdenka jede taky.".
Auta jsme zaparkovali na parkovišti U Kociánů, a protože nás špatné počasí neopustilo, oblékli jsme pláštěnky, vzali deštníky a ve čtvrt na deset jsme vyrazili na Ráztoku.
Odchod z parkoviště na Ráztoku
Odchod z parkoviště na Ráztoku
Na Ráztoce bylo v bufetu zavřeno, a tak jsme si alespoň udělali společnou fotku.
hh
Vzpomněl jsem si na Radima Holeňu, který mne požádal, ať vyfotím zbytky po turistické mapě, která byla postavena u bufetu, a kterou nějaký dobrák odřezal. Zbyla z ní jen část dřevěných podpěr.
Práce "odborníka"
Práce "odborníka"
Poté, co jsme se zvěčnili, jsme vyrazili kousek po asfaltové cestě - "Knížecí" a pak jsme odbočili vpravo po zelené turistické značce do lesa a pěšinou kráčeli směrem k hřebenu.
d
l
Pavla a Zdenka kráčí k výšinám
Pavla a Zdenka kráčí k výšinám
Počasí se trošku umoudřilo, alespoň přestalo pršet, a tak jsme si mohli sundat pláštěnky. Na tričko s krátkým rukávem to ale nebylo. Krásnou přírodou jsme stoupali po stezce k hřebenu.
e
Museli jsme zdolat i pár přírodních překážek.
w
Přelez, přeskoč, nepodlez
Přelez, přeskoč, nepodlez
V horní části se držel sníh, a tak jsme si mohli vzpomenout na výstup na Skalku, kde jsme byli v březnu.
q
r
t
Na hřeben jsme vystoupili v 10.45 hodin, kde Oly odlehčil svému baťůžku.
Na hřebeni
Na hřebeni
Oly opět nezklamal
Oly opět nezklamal
Po krátkém občerstvení jsme dorazili do hotelu Radegast, kde byla kontrola turistů z Kunčic pod Ondřejníkem, a kde jsme dostali do záznamníku další razítko. V restauraci jsme chvilku poseděli a poobědvali.
Konečně v teple
Konečně v teple
z
Pivo, které se tam toho dne čepovalo, a které jsme zkusili - Radegast desítka - můžu každému doporučit. Po občerstvení jsme vyrazili zpět.
i
Zase začalo foukat, a pršet.
Zpět jsme šli stejnou cestou, z hřebenu vlevo po zelené na Ráztoku.
Sestup z hřebenu na Ráztoku
Sestup z hřebenu na Ráztoku
Znovu jsme překonali překážky, které nám příroda na trase připravila.
io
aa
qq
Deště, větru i únavy cestou přibývalo a každý se chránil jak mohl. Dobrou náladu nám počasí však nekazilo, mohlo být i hůř.
Nevystupuje Zdenka zase s turistiky?
Nevystupuje Zdenka zase s turistiky?
Z lesa jsme vyšli na Knížecí a vraceli se zpět na Ráztoku. Nakonec nás Zdenka, která se celou dobu držela vzadu, všechny doběhla. Všimla si značky, která vedla lesem a zatím, co my ostatní jsme kráčeli po cestě, Zdenka si trasu zkrátila pěšinou a u Ráztoky byla první.
Gesto mluví za vše
Gesto mluví za vše
Pak už nezbylo, než dojít k autům, odjet domů a připravit se na turnaj v kuželkách.
qqq