ČTVRTEČNÍ GLOSY 21.03.2024

Miroslava Macka
Vládní záměr získat mimořádnou schůzí nazvanou Bezpečnostní rizika pro Českou republiku voliče na svou stranu byl naivní. Tolik hlupáků v Česku není.

Typicky české:
Sněmovní debata o tom, zda je Babiš pro Česko bezpečnostním rizikem dospěla k bodu, kdy se svým projevem vystoupil sám Babiš, všichni vládní poslanci opustili sněmovnu.
My starší si vzpomínáme, kterak se manifestačně odsuzovalo prohlášení Charty 77, aniž je zavilí odsuzovatelé pochopitelně vůbec četli.

Štěpán Kotrba v rozhovoru s Parlamentními listy:
Rusku stačí obsadit posledních sto kilometrů jižní Ukrajiny a pobřeží včetně Oděsy až po Podněstří a Ukrajina bez přístupu k moři přestane Západ zajímat. Přestane mít loďstvo a přestane být účastníkem dohody z Montreaux, limitující pobyt válečných lodí v Černém moři. Moldavsko si bude moci vybrat mezi prezidentkou a realitou. Tím padne hlavní nebezpečí pro Sevastopol a Krym jako nástupní prostor pro invazi do Ruska. Dohodu bude střežit Turecko, kterému nyní Putin postoupil prostřednictvím Ázerbájdžánu Arménii, jejíž prezident Pašinjan se zbláznil a touží se stát členskou zemí EU. Dostatečná odměna pro velké Turecko v budoucnu… Turecku jde nejen o Arménii, ale i o pás území od Aleppa v Sýrii po Mosul a Kirkúk v Iráku. Turecko touží být znovu mocností. Za to stojí zradit i NATO.

obálka toD


Dnes v prodeji!