Palackého stezka 2010

V sobotu 22. května 2010 se uskutečnil 39. ročník turistického pochodu Palackého stezka.
Znovu se potvrdilo, že účast na turistickém pochodu Palackého stezka, ve velké míře ovlivňuje počasí.
Již téměř víc jak tři týdny není dne, kdy by nepršelo a tak ani není divu, že se mnohým příznivcům turistiky ven nechce. Zvlášť, když i v den pochodu, ve čtyři hodiny ráno lilo jako z konve a i po zahájení pochodu začalo pršet. Proto se na tento tradiční pochod vydali jen skalní turisté, kteří se trochy deště nebojí.
Při nakládání zásob na traktor pravidelně typujeme kolik turistů se pochodu zúčastní. Tentokrát nikdo žádná vysoká čísla nehádal. Dokonce pár odhadů se pohybovalo v první padesátce.
Hodslavice
Hodslavice
Proto nás překvapila desetičlenná skupinka mladých turistů, která už před sedmou hodinou netrpělivě přešlapovala před restaurací Na fojtství, kde se pravidelně koná zápis účastníků. Při zápisu jsme zjistili, že se jedná o členy oddílu Sněhűlky z nedalekých Kladerub.
Hodslavice
Téměř každého účastníka stačil přivítat přivítal Dalibor Kramoliš - Osmička, kterému pochmurné počasí dobrou náladu zkazit nemohlo.
Pak přece jen začali přicházet další turisté. Většinou z okolí, občas i z Hodslavic.
Hodslavice
Hodslavice
Náladu nám vylepšil Vlastík Kusák, alias Klikoš, který se z nenadání objevil, ve dveřích restaurace. Tentokrát nás ale překvapil zprávou, že se stavil jen cestou na jižní Moravu a pochod letos absolvovat nebude. Jako omluvenku před nás postavil dva vzorky jeho už z dřívějška známých lektvarů, které doma vyrábí.
Hodslavice
Hodslavice
Pak se probudili i Hodslavjané, a začali přicházet v o něco větším počtu.
Hodslavice
Trasa pochodu byla i tentokrát stejná, vedla okolo nádraží ČD v Hostašovicích , jen místy blátivou cestou, k památníku odboje, kde si účastníci mohli vyznačit první kontrolní razítko.
Hodslavice
Hodslavice
Cestou po hřebenu, do sedla pod Krátkou, problesklo přes mraky sluníčko začalo být teplo a občas bylo vidět i do okolí.
Hodslavice
Hodslavice
Na vyhlídce za Huštýnem byla viditelnost docela dobrá.
Hodslavice
Hodslavice
V sedle pod Krátkou končí patnácti kilometrová etapa. Jako vždy zde čekali pořadatelé, kteří měli připraveno občerstvení a účastníci, kteří již nepokračovali dál na Velký Javorník obdrželi pamětní list o absolvování této etapy.
Hodslavice
Hodslavice
Hodslavice
Čtyřicet zdatnějších turistů, pokračovalo na Velký Javorník, kde byl cíl 25 km. trasy a ti nejzdatnější prošli ještě Palackého stezku opačným směrem.
Hodslavice
Nezbývá, než věřit, že příští rok bude počasí ke všem turistům na Palackého stezce bude přívětivější. Vždyť se bude konat jubilejní, čtyřicátý ročník tohoto pochodu, který je zařazen mezi nejvýznamnější turistické akce Klubu českých turistů v roce 2011.
Proto už nyní všechny příznivce Palackého stezky zvou Hodslavští turisté.
Hodslavice
39. ročníku Palackého stezky se zúčastnilo 118 turistů.

Hodslavice 58
Nový Jičín 10
Kladeruby 7
Mořkov 6
Frenštát 5
Kopřivnice 3
Ostrava 3
Příbor 3
Trojanovice 3
Horní Lhota 2
Hostašovice 2
Olomouc 2
Šenov 2
Štěpánkovice 2
Valašské Meziříčí 2
Životice 2
Choryně 1
Kelč 1
Lhotka 1
Rožnov 1
Starý Jičín 1
Vyškov 1
Psi 3 Albína,Elza,Jackie