Exkurze na základně CO Luže

Jeden den na základně CO Luže strávili studenti Vyšší odborné školy a SOPŠ v Šumperku. Ze strany Města Šumperka byla akce součástí projektu Příprava obyvatelstva na krizové situace.
Z hlediska vyšší odborné školy byla exkurze v programu poznávacího týdne 1. ročníku oboru elektro. Studenti si zkusili zásah družstva hasičů, seznámili se s vyprošťovacím strojem a vyzkoušeli si použití radiostanic. Jako budoucí elektrikáři mohli vidět stanoviště a použití elektrocentrály pro náhradní zásobování elektrickou energií při mimořádných událostech.
V programu nechyběl nácvik poskytování zdravotnické první pomoci. Studenti navštívili městskou polici a přímo na stanovišti dozorčího se seznámili s činností městské policie.
Součástí exkurze byla prohlídka vrtulníku Sokol Letecké pátrací a záchranné služby Armády ČR od Vrtulníkové základny v Přerově. Osádka vrtulníku, s kladným výsledkem, v této souvislosti poprvé prověřila možnosti přistávání a odletů vrtulníků na základně CO Luže, např. při humanitární pomoci. Důležitým kladným poznatkem z akce je také zjištění, že po pečlivé přípravě je možné z osvětových důvodů zařazovat požární ochranu a civilní ochranu do programu různých akcí.,
Exkurze byla zajištěna oddělením bezpečnostní rady města, hasiči města, dobrovolníky CO města, Vrtulníkovou základnou Armády ČR Přerov, firmou JAS ENERGO Šumperk a Městskou policií Šumperk.
Exkurze CO 1
Exkurze CO 2
Exkurze CO 3
Exkurze CO 4
Exkurze CO 5