PONDĚLNÍ GLOSY 25.04.2005

Miroslava Macka
Tak, jako se mi nelíbilo vyjádření prezidenta Klause, že ostrá kritická slova čelných představitelů EU k jeho názorům a působení urážejí nejen jeho, ale všechny občany Ćeska (mne neurazily, neboť urazit mne mohou jen slova lidí, kterých si vážím), tak se mi nelíbí vyjádření nového papeže Benedikta XVI., že současný svět je "prázdný". Měl by též mluvit jen za sebe a ne za celý svět. Ten můj svět, ve kterém žiji, je totiž docela příjemně plný vším, čím si jej naplňuji.

Nebojte se, že by snad "nová vláda" Jiřího Paroubka nedostala ve sněmovně důvěru - i kdyby se mimo poslanců Kavana a Laštůvky našlo více poslanců ČSSD, kteří by nebyli ochotni zvednout pro tuto vládu ruku, komunističtí poslanci tyto vzbouřence "vypárují". Vrána vráně přece oči nevyklove.

Jiří Paroubek v rozhovoru v sobotní MF Dnes mj. řekl: Já dnes vidím mnohem větí nebezpečí v ODS ( než v KSČM). ODS dnes ovládá Hrad, má třináct ze čtrnácti hejtmanů, téměř většinu v Senátu, v bankovní radě, většina členů Ústavního soudu je konzervativních. Hrozí, že tu vznikne nová státostrana.
Je to vůl.

A ještě něco podivného řekl. Otázka: Není čas hledat náhradu za zkompromitovaného předsedu už teď? Odpověď: Já si především nemyslím, že je Gross zkompromitovaný. Veřejnost ho jen momentálně tak vnímá.
Otázka: Věříte, že se stane něco, co ho očistí? Odpověď: Já myslím, že ano. Nechte se překvapit.
A stejně pýthickým způsobem mluvil včera v televizi sám Gross, aniž řekl jeden jediný důkaz či fakt.

Josef Chuchma v MF Dnes nazval našeho (!!!) nového premiéra velice výstižně: šíbr. A je příznačné, že se ujímá vlády zrovna v době, kdy v Praze zasedají komunisté z celého světa a radí se, jak opět dojít k socialismu.

Bohužel, komunisté už nám vládnou, byť nikdy nebyli či už nejsou členy komunistické strany: stačí se podívat na životopisy a názory nového premiéra a většiny jeho ministrů.

Novinářka Kateřina Zachovalová publikovala v sobotní MF Dnes zajímavý článek "Sex, lži a bulvár. Po česku." a v něm zajímavá shrnutí:
Typický čtenář Blesku je méně vzdělaný, chudší, nakupuje spíše v laciném Lidlu než v dražším Tescu, nechodí k volbám, a pokud ano, tak spíše volí ČSSD nebo komunisty. Jeho oblíbeným televizním programem je Nova a málokdy si vyrazí na sportovní utkání nebo do divadla. Pokud ucítíte pach mužského potu v autobuse, můžete předpokládat, že jeho nositel čte Blesk.

Namísto starého českého přísloví citát Winstona Churchilla, který připomněly dnešní Lidovky u příležitosti celosvětového setkání bolševiků v Praze:
Kapitalismu je vlastní jedna vada: nerovnoměrné rozložení bohatství. Socialismu je naproti tomu vlastní jedna ctnost: rovnocenné rozložení bídy.