PONDĚLNÍ GLOSY 18.10.2004

Miroslava Macka
Přesně před týdnem jsem napsal:
Výsledky doplňovacích voleb do senátu se dají celkem přesně předpovědět už před druhým kolem: na Znojemsku zvítězí kandidát KDU - ČSL Špaček, neboť levice (KSČM i ČSSD) jej ve druhém kole dozajista podpoří, což mu bude bohatě stačit k vítězství, kdežto po prvním kolem vedoucímu Paříkovi z ODS žádné podstatné hlasy nepřibydou, v Praze pak zvítězí kandidát ODS Příhoda - pokud by mu Tomáš Ježek pomohl tím, že vyzve svoje voliče, aby v druhém kole dali své hlasy právě Příhodovi, pak s převahou, pokud tak Tomáš Ježek neučiní, poměrem těsnějším. Salónního levičáka Erazima Koháka se naštěstí v senátu nenadějeme.
Stalo se.

Jen jsem zíral a zíral na náhlé přiznání policie, že vlastně Kořistka na detektoru lži zas tak moc pravdomluvný nebyl, neboť mlžil a mlžil, kdo že mu to vlastně těch údajných deset milionů slíbil. Policie se domnívá, že to z něj vyrazí, Kořistka zase říká, že to řekne až u soudu. Jenže, jak si může být tak jistý, že k nějakému soudu vůbec dojde? Ach, ten Grossourkov....

Ovšem jednu výhodu ten Grossourkov má: každou chvíli vám nějaký kámoš nabídne 50 % slevu na zájezd o dovolené....

Na konci letošního roku bude chybět zdravotním pojišťovnám asi 10 miliard korun. Levicová ministryně zdravotnictví Emmerová má jednoduché řešení: chce o tyto peníze požádat vládu. Kdyby byla úpřímná, řekla by: chci většině občanů, zvláště pracovitějším nevoličům ČSSD, pořádně hrábnout do kapsy. Ach jo.

Všichni tmáři se mohou dočasně radovat: i v Česku se chystá zákon, který by zakazoval klonování buněk, ba dokonce tento vědecký výzkum trestal.
Samozřejmě, že pokrok se nikdy zastavit nedá - zbytečně zdržet k neprospěchu všech ovšem ano.

Nemám nic proti tomu, když se individualizují poplatky za různé úřední výkony, tedy když je přímo platí jen ti, kteří je potřebují. Vadí mi však, když poplatků přibývá a zdražují se, aniž by úměrně k tomu klesaly daně. Jde tedy, jak je ostatně pro levičáckou vládu typické, jen o ještě větší hrábnutí do našich kapes

Moudro na pondělí, zaslané členářem glos P.K.
Nic nám nebrání ve výhledu tolik jako právě dosažený cíl.