ÚTERNÍ GLOSY 5.10.2004

Miroslava Macka
Německý sociálnědemokratický kancléř Schroeder včera v Praze nabádal českého sociálnědemokratického premiéra Grosse, že je "čas šetřit", že je čas velkých reforem přebujelého sociálního státu a že by se česká vláda neměla těchto reforem bát.
Kancléř nazývá osekání přebujelého přerozdělování "modernizací", ale to už je takový zvyk politiků nenazývat věci pravými jmény. Také zcela zapomněl, že jak v Německu, tak hlavně v Česku to byla právě sociální demokracie, které vychovaly svoje voliče k přebujelému utrácení z cizích daní. A také jako by Schroeder zapomněl, že i v Česku je stále před nějakými volbami, a tak radikálních, rozumných reforem se nenadějeme, neboť by zasáhly právě klienty ČSSD - a ničeho se její politici nebojí více, než ztráty moci a koryt.

Velmi souhlasím s redaktorem Lidovek Milošem Čermákem a dalšími, kteří pokládají začátek předvolební kampaně ODS za příliš hysterický a příliš jednostranně zaměřený na souboj s Grossovou politikou, pokračující policejními prostředky. Doufám jen, že si to ODS uvědomí a zbytek volební kampaně bude do Grosse a jeho party bušit více věcnými než emotivními argumenty - k dispozici je jich více než dost.
ODS by měla mnohem více spoléhat na to, že lidé jsou přemýšlivější a chytřejší, než se domnívají Grossovy PR agentury - ty navíc v letošní kampani oslovují hlavně voliče KSČM a "přemlouvají" je k návratu do náruče ČSSD.

Včera nepadlo na ČT 1 o případu Kořistka ani slovo, zrovna tak jako o starostaronovém případu LTO. Nemylte se, zdaleka nejde o jejich konec - to je jen typické použití osvědčené metody vymývání mozků, tolik podobné práci střeva při bolestivých průjmech: spasmus - dilatace - spasmus - dilatace, neboť jen tak se dá, vzhledem k absenci jakýchkoliv nových, zásadních a relevantních poznatků, protahovat ovlivňování tupější části voličstva do nekonečna (v tomto případě tedy do voleb)..

Už dlouho jsem se tak nezasmál jako při četbě odpovědi náměstka policejního ředitele Jaroslava Macháně na dotaz Práva "Tvrdíte tedy, že ososbně do kauzy (Kořistka) nezasahujete?:
"Samozřejmě. Já do toho vůbec nezasahuji, já jsem si nechával od vedení útvaru jenom zprostředkovávat postup, který jsem se snažil posuzovat. A zdůrazňuji, že jsem požadoval od útvaru, aby byl v názorové shodě se státním zastupitelstvím."
Uff.

Česká republika odpustila nejchudším zemím světa dluhy - zněla včerejší velice nepřesná zpráva. Přesněji řečeno: někdo, zřejmě vláda, bez ohledu na názor věřitelů, tedy občanů tohoto státu, rozhodla, že nejchudší země světa nám nemusejí vracet dlužné peníze.
Jak vidíte, už dávno neplatí, že demokracie = lidovláda. Nebo se Vás snad někdo ptal?

Nezletilý vrah třináctileté dívenky trpí - dle odborníků - nebezpečnou sexuální deviací, což jim můžeme věřit. Můj závěr z jejich poznatku ovšem je, že jde-li o nebezpečnou a značnou úchylku, která takového jedince vylučuje z lidského rodu, je na místě kontumace a nikoliv letité léčení s nejasným výsledkem za peníze daňových poplatníků. Naše pseudohumanita a nedostatek zdravého rozumu nás ovšem jednou zlikvidují mnohem úspěšněji, než celá armáda sexuálně úchylných vrahů či teroristé z al - Kajdy.

Viz další příklad: úřednice českobudějovického magistrátu jde před soud za to, že dala facku romskému dítěti, které kradlo při dětském dnu. Policie prý jedná podle platných zákonů - zdravý rozum ovšem velmi hlasitě kvílí.

A na závěr staré české moudro: Škoda facky, která padne vedle.