PÁTEČNÍ GLOSY 16.04.2004

Miroslava Macka
Akce Kryštof 004 (proč ne zrovna 003?) ještě ani neskončila a už má na sobě skvrnu, kterou neodstraní sebechlapečtější výraz Stanislava Grosse: v noci na dálnici Praha - Brno ( pro Brňáky Brno - Praha ) havarovala Audina s ministrem zahraničí Svobodou, který leží na jednotce intenzívní péče. Představa, že ministerské Audi jelo předepsaných 130 v hodině by asi byla dost naivní.
P.S. Podle čerstvějších zpráv se havarie stala u Vyškova, v místě, kde je předepsaných 60 km v hodině.
Svobodovou autohavárií se ovšem opět zhoršila situace vládní koalice před hlasováním o zákonu o DPH, neboť dnes má i s přeběhlým opilcem Kottem jen nedostatečných 100 hlasů na přehlasování prezidentova veta.
Další zajímavost, kterou nám naši politikové před vstupem do EU jaksi nesdělili: po 1. květnu se chystá velký přesun olašských Romů ze Slovenska na Ostravsko. Obávám se, že stěhování za prací to nebude....
Všechna media včera informovala o tom, kterak se senátorka Roithová z KDU - ČSL kajícně omluvila za "nedopatření", když její asistentka chtěla rozeslat 3.500 letáků eurokampaně paní senátorky na účet senátu, tedy nás všech.
Všechna media ovšem včera těžce zklamala: nepadl ani jeden dotaz na paní asistentku, zda to bylo opravdu jen její "nedopatření", dotaz na to, jak se dostalo 3.500 zásilek do senátu ( v její kabelce asi těžko), kde byly uskladněny, že si jich paní senátorka nevšimla, nepadl dotaz na paní senátorku, zda za to svoji asistentku vyhodí (vsadím se, že ne, neboť ta by pak mohla mluvit), prostě media byla podivuhodně bezzubá. Jana Bendová v MF Dnes dokonce napsala: "Nepátrejme. Asistenti hříchy z "hlav" totiž nesnímají." Velmi zajímavý přístup.
Před léty se šuškalo, že exministr Pilip byl (spolu s Bubeníkem) na Kubě sondovat hlavně možnosti obchodování s tamními pozemky po pádu Castra a jejich návštěva místních disidentů a následné zatčení, že byl jen vedlejší produkt výše zmíněné hlavní činnosti.
Dnes je v Lidovkách článek o podnikání firmy Mediterranea (vlastněné z 80% právě Pilipem), která se zabývá zprostředkováním koupi domů a pozemků hlavně ve Španělsku a na Floridě, perspektivně však chce nabízet i zajímavé lokality na Kubě.
Tehdejší drb zřejmě zdaleka nebyl drbem.
Exministryně Součková se diví, že její premiér Špidla nejprve domluvil s koaličními partnery její odchod a jí samé to řekl teprve za pár dnů. Já se zase divím, že ho za tu dobu, co mu pomáhala, neprokoukla.
Dnes vyšel v Právu můj článek k nástupu nového ministra zdravotnictví "Prognóza: vše zůstane při starém."
A Henry Hazlitt:
Při každém pohledu na obecní domy a jejich šťastné obyvatele je zapotřebí si připomenout bohatství, které místo nich nebylo vytvořeno