PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Nový šéf ODS Mirek Topolánek se naštěstí ukázal být člověkem, který roste s funkcí a úkoly - jeho věty v "sedmičkové" debatě s premiérem Špidlou o tom, že dnešní vláda nezvládá ani běžné provozní věci a jeho přirovnání Špidlovy vlády k fanfarónovi, který v hospodě zve hosty a před placením uteče a nechá je vše zaplatit, jsou věty přímé, jasné a - bohužel - zatraceně pravdivé.
Z prezidenta se pomaloučku polehoučku stává standardní občan a tak také jeho novoroční projev byl standardní - nezklamal, ale také nenadchl, prostě takový ten šedivý průměr, v Česku tak oblíbený.
Doporučuji všem, které by nějakým způsobem postihla avizovaná pondělní stávka pražských tramvajáků, aby vymáhali náhradu škody (náklady za náhradní dopravu, případný ušlý zisk a pod.) soudně na vyhlašovatelích stávky. Neboť chtějí-li stávkovat, tak za své a ne, aby to odnášeli nevinní, kteří nemohou jejich jednání se zaměstnavatelem pranic ovlivnit.
Mimořádně hloupý žvást užil americký senátor za Demokratickou stranu John Edwards při oznámení, že se hodlá v roce 2004 ucházet o křeslo amerického prezidenta - byl by prý "každodenním zastáncem obyčejných lidí v Bílém domě".
Jednak nechápu, proč odmítá být zastáncem lidí neobyčejných, jednak by mě zajímalo, kdo by určoval příslušnost občanů ke skupině lidí obyčejných a ke skupině lidí neobyčejných, jednak senátor neřekl, před kým či před čím by se těch "obyčejných" zastával.
Mimořádně prázdný a falešný Edwards...
Teprve teď se dozvídáme, že bývalá poslankyně, místopředsedkyně a všeliká funkcionářka Vlasta Štěpová byla začátkem prosince minulého roku opět úspěšně recyklována a stala se velvyslankyní ČR u Stálé mise při Radě Evropy ve Štrasburku.