PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Premiér Špidla se naučil ve vrcholové funkci velice rychle lhát. Viz jeho dnešní rozhovor v Lidových novinách, kde nám nabízí k uvěření, že o rozhovoru stejných novin s místopředsedou vlády Rychetským, v němž Rychetský prohlásil, že se ČSSD nachází v krizi, neboť existuje silný rozpor mezi názory poslanců a členů vlády této strany, že tedy o tomto rozhovoru a jeho názorech na krizi v ČSSD, coby předseda strany, s Rychetským vůbec nehovořil.
A nebo, což je ještě horší možnost, s ním ve svém oslnění sám sebou, opravdu o jeho názorech nemluvil, neboť má pocit, stejně jako ten člověk padající z desátého patra a míjející patro páté, že zatím je všechno O.K....
Neónové srdce ( á la E 55) nad Pražským hradem prý zafinancovali sponzoři. Pane kancléři Mathé, je to pravda? A kteří?
Také další čtenář, pan Zdeněk Fučík, mi napsal, ať se nestarám, že srdce bylo pořízeno za soukromé peníze, ale za čí, to také neprozradil.
Ministerstvu zdravotnictví se nelíbí, kterak hospodaří Všeobecná zdravotní pojišťovna a chystá se v ní proto silně posílit vliv státu. Což je k hořkému pousmání, když se podíváte, s jakými dluhy hospodaří každoročně právě stát.
Paní ministryně, vězte, že VZP nebude moci v současném příšerném systému zdravotního pojištění jinak hospodařit, ani kdyby v jejím čele stál "brýlatý strejc" Bill Gates.
Několik čtenářů glos se mne zeptalo, zda bych přijal kandidaturu na předsedu ODS, pokud by mne některé stranické sdružení navrhlo. Zde je má odpověď: nepřijal, neboť bych rozhodně nebyl v dnešní politické a mediální situaci pro ODS v jakékoliv funkci přínosem.
Ještě jeden vzkaz paní Bronislavě Valouchové: Ano, moje názory na systém komunálních ( ale i parlamentních) voleb jsou stabilní již desetiletí a byly tedy stejné i v letech 1990 - 1992.
Bolševický způsob uvažování(nejen o moci "těch nahoře") nemá co dělat s věkem. Obávám se, že je vrozený, tak jako pracovitost, marnivost, pýcha, jazykové či hudební nadání a podobně.