PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
K sice předvídanému, nicméně politicky mizernému množení kandidátů na předsedu ODS jen toto: Bém stále mlčí a já nemám slov.
Doufám jen, že není pravdou to, co si začínějí cvrlikat někteří vrabci na pražských střechách, totiž že podmínkou některých pražských zastupitelů z ODS pro zvednutí ruky pro Béma coby primátora, je právě jeho nekandidování na předsedu ODS, neboť mají obavu, že by jim "přerostl přes hlavu". To je ovšem přesně to, co by ODS, a nejen pražské, velmi pomohlo.
Ministr zahraničí Svoboda už déle než týden naznačuje, že běloruský prezident Lukašenko nedostane české vízum, nutné k návštěvě zasedání NATO v Praze. Dnes na ranní otázku Radiožurnálu proč už dávno neoznámil, zda Lukašenko vízum dostane či nikoliv, odpověděl lidovecky, že jsou pro to důvody. Na logickou doplňující otázku jaké, odpověděl opět lidovecky, že je nemůže říct.
Člověk by ovšem musel být hodně natvrdlý politický analfabet, aby mu nedošlo, že Svoboda čeká na rozhodnutí "shůry", čímž nemyslím ani Hrad, ani vládu, ani pánaboha.
Netušil jsem, že ministryně zdravotnictví je tak bohatá dáma, že se může svým podpisem zaručit za dluhy fakultních nemocnic distributorům léků. Obávám se ovšem, že je to jinak: zaručila se bez našeho svolení našimi penězi, které nám v budoucnu hodlá ukrást z kapes. Fuj.
Chválím ji ovšem za to, že chce umožnit, aby se lékařské praxe mohly dědit a prodávat, neboť zaběhnutá ordinace a okruh věrných pacientů je hodnota stejně nezanedbatelná jako hodnota subskribentů a čtenářů novin - o tom by novináři, kteří ze starých bolševických novin tento majetek téměř zadarmo "odloupli", jistě vědí své.
Chválím ji ovšem také za nápad, který gratis dodala lékárníkům, a který je, kupodivu, za léta vůbec nenapadl.Totiž nápad vybudovat si stálou klientelu, která by brala konkrétní lékárnu za lékárnu rodinnou a měla z toho nejen výhodu dobré kooperace mezi lékárnou a lékařem.Ve spoustě hotelů, restaurací a obchodů v tu - i cizozemsku už na systém výhod pro "štamgasty" přišli dávno.
Zpěváka Michaela Jacksona by neměla televize ukazovat v době, kdy se na ni dívají malé děti ( tak jak učinila Nova ve zprávách), neboť jeho obličej je určitě bude hodně dlouho strašit ve snách.Ach jo.
Už Martin Luther zaznamenal ve svém díle, že "drahocenný poklad nazvaný přirozeným rozumem je vzácnou věcí mezi smrtelníky", všiml si ovšem také, že většina lidí chápe přirozený rozum jako něco, co už v hotové podobě přebývá ve všech hlavách.
Nechť vás nemrzí prohra tenisty Nováka se Švýcarem Federerem v druhém kole Turnaje mistrů, i když jste byli po jeho nečekaném vítězství nad Andreem Agassim pěkně nabuzeni - již staří Hanáci věděli, že po hodech bývá sračka.
Už několikrát jsem si v duchu říkal, kam se poděla Eva Jeníčková, známá svojí rolí Vendulky - utěšitelky ve čtyřech filmech Dušana Kleina o básnících, o které tu příchází svět, tu přicházejí oni o iluze a tu jim chutná život.
S potěšením jsem se dočetl v dnešní páteční příloze Lidových novin, že nepřestala hrát, ale docela úspěšně se snaží v Hollywoodu pod jménem Ava Jansen.