PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Před týdnem mi jeden čtenář glos napsal, že premiér Špidla není Vladimír Iljič, ale Berija - Špidla. Dodneška jsem netušil proč si to myslí, až jsem si dnes přečetl v Lidových novinách následující: Jeden z pracovníků úřadu vlády říká o Špidlovi: "Chcete něco prosadit u Špidly? Dostaňte tu informaci do BIS." Podle něj se premiér schází se šéfem BIS téměř každý týden a nechává si zpracovávat službou desítky materiálů.
Znaje Špidlovu mentalitu, připadá mi to děsivé a lze sice vtipkovat, ať se BIS přejmenuje na ŠIS (Špidlovu informační službu) nebo uvažovat o tom, co to dá Špidlovu nástupci za práci opět znormálnit zšpidlenou tajnou službu, ale úsměv při tom hořkne na rtech.
Distributorům léků už opět došla trpělivost, neboť jim za ně státní nemocnice dluží stamiliony korun. Vsaďte se však, že tyto dluhy nakonec opět zaplatíme my, daňoví poplatníci a nikoliv socialističtí politikové, kteří již léta a léta blokují nezbytnou reformu zdravotnictví.
Nejpoctivější, bohužel však neproveditelné, by samozřejmě bylo vypsání mimořádné daně, kterou by museli platit voliči ČSSD , KSČM a lidovců. Krásná představa.
Zřizování luxusních bytů pro nové unionistické ministry unionistickým politikům nevadí, ač se předvádějí seč jim síly stačí jako nekompromisní bojovníci za nižší rozpočtový schodek a zamezení plýtvavosti státu.
Kázání vody a pití vína - jak typické! A nikdo z novinářů se nezeptá Hany Marvanové či Ivana Pilipa co na to říkají a hlavně, co s tím udělají.
Když se tak dívám na veškeré to současné hemžení prezidentských kandidátů, bral bych okamžitý návrat Habsburků.