PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Můžete se pozastavovat nad seznamem Kaslových našeptávačů, který vytvořil pražský zastupitel ODS Steiner (Bubeník, Mihaličková, Zieleniec, Kocáb), můžete se pozastavovat nad reakcí Jana Kasla na něj ("Tohle všechno je taková citlivá záležitost, že jsem se rozhodl, že odpovědi budu řešit písemně" - a na dané otázky pak neodpověděl), obojí je ovšem zcela zbytečné.
Stačí počkat si do podzimu na komunální volby a na lidi, kteří půjdou s Kaslem do voleb nebo kteří jej podpoří. A pozadí dnešních událostí budeme mít jako na dlani.
Waldemar Matuška v rozhovoru pro Magazín LN velmi moudře pravil o českých emigrantech v USA: Všichni to měli nesmírně těžký. Museli změnit, dalo by se říct, povahu. Přestat lhát a začít si vážit práce, změnit takový ty zvyky, ke kterejm nás donutil komunistickej režim. A to dá fušku."
Po včerejším vystoupení Cyrila Svobody v Kotli není žvanivý slimejš jen postava z dětské opery.
Za vytáčku týdne, ne-li měsíce, považuji vysvětlení místopředsedy vlády Rychetského, proč sociální demokracie nesplnila slib, že předloží zákon, omezující účinkování odcházejících ministrů ve státních a polostátních podnicích.
Podle Rychetského vláda navrhla zákon, který měl změnit platy ústavních činitelů. Když jej sněmovna zamítla, vláda už žádný další "omezující" zákon nepřipravila.
Při četbě zprávy, že novojičínský Tonak je velkým vývozcem čepic pro vojáky NATO jsem si řekl, že pokud se někde ve světě naplní rčení "utlouct čepicemi", staneme se opět zbrojařskou velmocí.
Na okraj článků a rozhovorů Renaty Kalenské v Lidových novinách:

Copak je to za ženskou?
Proč jí řádky zkysly?
Pročítám -li Kalenskou,
Freud mi táhne myslí.