PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Paměť je ošidná. Zaznamená třeba již před léty, že ODA má desítky miliónů korun dluhů, které nesplácí. Že pokladnou této malé straničky prošlo čtvrt miliardy korun, aniž by bylo jasné, kde se vzaly a kam přišly. Zaznamená, že poslanec Kalousek byl léta ekonomickým náměstkem ministra obrany, v době, kdy docházelo na ministerstvu k podivuhodným nákupům za miliardy.
Jistě zaznamená, že poslanec Unie svobody Pilip byl v době, kdy se patlal dar ODS od Bacse a Sinhy, místopředsedou ODS a jeho předvolební billboardy byly jistě také dílem placeny z těchto peněz. Zaznamená, že lidovec Svoboda je přímo prototypem lidovce, vždy ochotného udělat cokoliv, co by přivedlo lidovce k co největšímu počtu vládních koryt (pardon, k nezištné službě veřejnosti).
Paměť je ošidná. To vše zaznamená, aniž by svého nositele upozornila, že od takových lidí raději dál. Paměť ani nehlesne, když se s takovými stranami a lidmi tělo domlouvá na paktech ke snazšímu dosažení moci.
Paměť je ošidná. V okamžiku, kdy jde o žebříček pořadí přístupu ke korytům, si náhle vzpomene a to vše s velkou pompou dodá ústům. A ústa začnou najednou, v náhlém záblesku vzpomenutí si, chrlit morální odsudky, etické normy i pavlačové plivance. Pěkně do kruhu, jeden na druhého, jako by to všechno o sobě dávno nevěděli, překvapeně a zaskočeně. My poctivci a bezúhonci a oni takoví. No fuj!
Paměť je ošidná. Vždy se najde část lidí, kteří do června zapomenou i na tuhle překrásnou ukázku, kterak by vypadalo vládní soužití těchto těl s podivuhodnou pamětí a v zapomenutí jim vhodí do volební urny hlas.
Hnusná vláda zase navrhla dva právníky do komise pro cenné papíry, aniž se poradila s panem prezidentem, který je má jmenovat o tom, zda jsou jeho očím milí a také s panem Kohákem a s experty ze sdružení Lípa se neporadila.
No to je! Pan prezident si to však určitě nenechá líbit a tyto podivné existence (navíc jeden je členem ODS a druhý ČSSD, no považte, copak takoví mohou být jakýmkoliv oudem občanské společnosti, jejíž je výše zmíněná komise pilířkem?), tak tyto podivné existence pan prezident určitě jmenovat nebude.
A basta.