PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Dnešní výjezd vlády do východních čech bude opět zakončen sliby miliard pro tento region. Je před volbami a z cizího se tak pěkně rozdává! A že by ty miliardy, kdyby nebylo před volbami, mohly být využity mnohem efektivněji? Ale no tak! Co může být efektivnější pro udržení koryt než investovat před volbami cizí peníze do svých voličů.
Ministr Špidla má také "febris prcelectus" neboli horečku předvolební, a to ve značně virulentní formě, v níž blouzní o naplnění komunistického cíle: každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb. A tak slibuje napravo nalevo sociální dávky, nevratné půjčky a důchody - a tentokrát kdyby jen z cizího, ale i na dluh. Možná si vážně myslí, že až bude nejhůř, vystoupí z Blaníku Marx s Engelsem a všechno to za nás zacálují. A nebo si spíše myslí, že se vždy najde dostatek lidí, kteří na tento špek skočí. V tom se, bohužel, nemýlí.
To takový ministr vnitra Gross to má jednodušší. Ten nemusí voličům slibovat horydoly, ale stačí mu zavolat kamarádům ze státního zastupitelství, kteří jsou nadáni věšteckými schopnostmi a už dnes vědí, že před volbami obžajují u soudu osm lidí z Komerční banky a bývalé vedení IPB, a tuto informaci, tak milou lidem, kteří rádi vidí v předvolebním amfiteátru vzrušení a krev, jim pak sdělí ve svém předvolebním placeném inzerátu. A že je takový telefonát státnímu zástupci protizákonný? Ale prosím vás! Vždyť žádný nebyl.


Pan ministr má jistě svoje informace nikoliv od státních zástupců, ale od svých policejních hochů, kteří jsou nadáni ještě většími věšteckými schopnostmi, neboť již týdny a měsíce dopředu vědí, že po ukončení vyšetřování státní zástupci dozajista podají soudům obžaloby.


Neboť představa, že existuje linka Lidový dům - ministerstvo vnitra - policie - státní zastupitelství a soudy, pracující na politickou předvolební objednávku současných mocipánů, což je třetí a poslední možnost, snad, proboha, neplatí...?


Teď ať se předvedou hlídací psi demokracie, kteří tak rádi přežvýkávají kdejakou prkotinu, a donutí ministra Grosse k odpovědi, která z těchto možností platí.
Zdá se, že v případu dluhu ODA se schyluje ke klasickému českému řešení: Svoboda se nažere a Žantovský zůstane celý.
Vláda projednává návrh pražského magistrátu, aby nepoctiví taxikáři, kteří dnes za předražení jízdného platí pokutu jen ve výši rozdílu ceny (!!!), platili napříště až milion korun. Pokud by takový návrh byl schválen, vznikl by tak další ohromný korupční prostor, neboť konkrétní lidé by u konkrétních taxikářů rozhodovali o tom, zda pokuta bude stovka, tisícovka či milion.
Navrhuji ve světě již vyzkoušené řešení: první předražení fixní pokuta, druhé předražení doživotní ztráta taxikářské licence. A vsaďte se, že je po problému.