ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
O zápis do Guinessovy knihy rekordů zřejmě usiluje ODA - její nadaceje určitě první nadací na světě, která dostala coby nadační dar dluh zvící více než padesát milionů. Také by mohlo jít o zápis "rekordní vyčuranost".


Myslím, že Cyril Svoboda se zatetelil radostí, dává mu totiž pádný argument pro odmítnutí kandidátů ODA, neboť navrhnuté řešení likvidace dluhu a dnešní reakce medií sympatie k ODA pranic nevybuzují. Ba může se tetelit ještě víc, neboť první reakce Unie svobody naznačují, že se tímto řešením dluhu ODA spokojí. A pokud budou stát lidovci neochvějně za svým, mohl by to být dobrý důvod pro čtyřkoaliční rozchod a kýžený nástup lidovců směrem do náruče ČSSD. A v tom by jim část Unie svobody docela překážela.
Vláda vyrazila na spanilé jízdy po krajích - výjezdní zasedání vlády postupně navštíví všechny kraje a všude ze štědré ruky páně ukápnou nějaké ty miliardy z peněz za privatizaci. Blíží se holt volby a není nad to užívat na předvolební kampaň veřejné prostředky.
Dávání peněz, abych snáze dostal něco, co má být gratis (úřední rozhodnutí, přidělení obecního bytu či hlas voliče) nazývá se korupcí.