PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Americká NASA vytvořila spolu se softwarovým gigantem Graphco počítačový program, který dokáže vytvořit z několika vteřin filmu a řeči kterékoliv osoby jejího virtuálního dvojníka, hovořícího a mimicky komunikujícího jen a jen dle přání osoby u klávesnice počítače. Noviny píší, že jde o fantastický technický zázrak s nedozírnými následky. Tento zázrak však v Česku existuje již léta. Častokrát se vidím a slyším v televizi říkat něco, co jsem neřekl, neboť šikovný redaktor umným střihem vytvořil virtuálního Macka, říkajícího to, co si přeje dotyčný redaktor a co se mu hodí do krámu. Ze začátku mě to hrozně štvalo, ale pak jsem si uvědomil, že o co méně vypovídají takové šoty o mně a mých názorech, o to více vypovídají o těch redaktorech - a že to byl a je živočichopis k nezaplacení!
Německá vláda odkázaná na hlasy Strany zelených, učinila politické rozhodnutí (politici neradi přicházejí o svá koryta i v Německu) a rozhodla se uzavřít během dvaceti let všech 19 německých jaderných elektráren.
Moudré české přísloví říká, že nic se nejí tak horké jak se uvaří: během té doby proběhnou ještě několikeré volby a po pravděpodobném vypadnutí Zelených z vlády by dozajista bylo všechno jinak. (Slovutní experti, dokazující nutnost a správnost jaderné elektrárny uzavřít by byli nahrazeni jinými slovutnými experty, dokazujícími pravý opak.) Jedno je však jisté už dnes: poměřovat politická rozhodnutí zdravým rozumem nejde ani u nás, ani v Německu, ani kdekoliv na světě.
To, co jsem avizoval již před časem stává se skutkem: Zemanův advokát Lžičař protahuje převzetí rozsudku Vrchního soudu, odsuzujícího jeho klienta, aby se mi omluvil, neboť ani případné dovolání nemá odkladný účinek.
A že Miloš Zeman udělá všechno možné i nemožné, aby se mi omluvit nemusel, o tom jsem zcela přesvědčen. V tomto malém státě se opravdu nic neutají a tak se mi doneslo už ze čtyř stran, že práce na vyrobení nějakého "skandálu" či obvinění mé osoby a "zneviditelnění" Zemanovy omluvy na takovém pozadí, jsou v plném proudu.
Pomalu, ale jistě se začínám vracet k původnímu scénáři: dát mu do zubů.

Miroslav Macek