ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
V novinách se rozpoutal zápas o Proroka. Nikoliv Mohameda, ale Romana, který byl odvolán z moderování pořadu V pravé poledne.
A nastává výroba pravého českého guláše, vařeného z faktů, polopravd, účelových desinformací, drbů, z osočování a obhajob a svědectví z druhé ruky. Jak říkával můj otec: prase aby se v tom vyznalo. Ale i prase by v tom zatuchlém guláši našlo základní ingredienci - semknutou frontu redaktorů, bránící se jakékoliv snaze zavést osobní odpovědnost za kvalitu a objektivnost své práce.
Vláda na svém včerejším zasedání schválila novelu zákona o DPH, tedy schválila si, že nám od příštího roku sáhne hlouběji do kapsy, aby za takto legálně ukradené peníze zaplatila nejenom naši bezpečnost na ulicích a v domovech (což se jí hrubě nedaří), rozvoj dálniční sítě (což jeden její člen, Kužvart, za pomoci svého bratra úspěšně blokuje) či sociální dávky potřebným (osobně znám desítky parazitujících nemakačenků), ale také vládní obědy zdarma (včetně Zemanovy becherovky), Miroslava Šloufa s houfem dalších poradců, nafouklá ministerstva plodící mizerné návrhy mizerných zákonů, nové budovy krajských úřadů se spoustou židlí pro spoustu úředníků, kteří nám doposud pranic nechyběli, spoustu dalších podivných ústavů a institucí, které nikdy v životě nebudeme potřebovat, a.t.d., a.t.d. (což se naopak vládě velmi daří).
Doufám jen, že si tyto zkušenosti s utrácením vládního lupu uvědomí i poslanci a návrh zákona smetou se stolu.
Hlasoval jsem před lety ve Federálním shromáždění pro zrušení trestu smrti, neboť americké statistiky o počtu nevinně popravených za posledních sto let byly velmi přesvědčivé.
Čtu-li však dnes a denně v novinách o znásilněných, týraných a zavražděných dětech a starých lidech, které současný pseudohumanistický systém nedokázal ochránit, opakuji si v duchu staré anglické přísloví "Mladý visalec na stáří nekrade" a vím, že dnes bych hlasoval jinak.

Miroslav Macek