ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Prodloužené údy prezidenta Havla Jiří Pehe a Michael Kocáb, prodloužený úd hradního křídla Unie svobody, její bývalý místopředseda, Jiří Lobkowicz a pár dalších, hradu blízkých, impulsistů a děkujemeodejdětistů vyčkávají na konečné "vybarvení se" čtyřkoalice a pokud usoudí, že má příliš kasalovsko - kalouskovský odstín, dozajista založí novou politickou stranu, a to s jediným cílem: nepřijít o hlasy čtyřkoaličních voličů, kterým vadí přílišná lidovecká nadvláda ve čtyřkoalici a které by mohly chybět při konečném zúčtování s Václavem Klausem. Rozhodně však půjde o "tichého společníka" čtyřkoalice.
Zdravý rozum dostává při debatách o imunitě zákonodárců pořádně zabrat. Neboť co jiného by mělo při jeho užití platit než to, že zákonodárci jsou za své případné přestupky a trestné činy zodpovědni a trestáni stejně jako ostatní smrtelníci?
Vážení a milí čtenáři těchto stránek,
na čtyři týdny se s Vámi rozloučím, neboť pociťuji silnou potřebu regenerace těla, ducha - a nedovedu si představit dokonalejší odpočinek než dny bez televize, bez radia, bez novin.
Nabízím Vám podobné "odpolitizování":
připravil jsem pro Vás něco mých překladů z anglické poezie, od 16. do 20. století a doufám, že rozjasní Vaši mysl svojí krásou, láskou a radostí ze života.
Těším se na shledanou!

Miroslav Macek