STŘEDEČNÍ GLOSY 6.03.2024

Miroslava Macka
Bloger Vidlák:
„Zájem o vojenskou službu klesá úměrně tomu, kolik nám toho tady ještě patří. Za francouzskou Veolii se nikomu umírat nechce. Stejně tak se nechce nikomu umírat za zisky Kauflandu, Albertu, Tesca nebo řetězce IKEA. Těžko někdo bude s nadšením sloužit za Fialu a Markétu Pekarovou Adamovou a jejich konsolidační balíčky.”
Domnívám se, že takto jednoduché to není, neboť vedle racia existují též emoce, které jsou stejně důležité, ne-li důležitější, a desítky let internacionalismu, označování vlastenectví za přežitek a v neposlední řadě vliv nadnárodní západní kultury udělaly své.
Náprava by byla možná jedině nenásilnou výchovou k vlastenectví již od mateřské školky a hlavně v rodinách, neboť vše podstatné, co k životu potřebujete, se buď naučíte (nebo nenaučíte) mezi 3. a 5. rokem života.

Na webu německého ministerstva obrany jsou pravidelně zveřejňovány tiskové zprávy v textové podobě. Komentář ministra obrany Borise Pistoriuse k ruskému odposlechu rozhovorů německých důstojníků tam ale včera zveřejnili v novém formátu. Tisková služba poskytla odkaz na zdroj NextCloud, kde zveřejnila zvukový záznam ministrovy odpovědi novinářům. Soubor byl „zabezpečen“ heslem, které přitom bylo napsáno přímo pod odkazem. Skládá se ze čtyř číslic: 1234.
To není příliš úsměvné. Když Německo zblbne, stává se z celé Evropy blázinec…

Tentýž německý ministr obrany má v úmyslu obnovit vojenskou službu před federálními volbami na podzim 2025.
Realistické číslo odvodu, které oznámil v kuloárech mnichovské bezpečnostní konference, je 3000 – 4000 branců. Pro výcvik většího počtu vojáků není dostatek kasáren a instruktorů.

Který ukrajinský lid chtějí Macron a Pavel podporovat? Těch 700.000 bojeschopných mužů, kteří opustili Ukrajinu, aby nemuseli bojovat za americké zájmy?