ÚTERNÍ GLOSY 30.01.2024

Miroslava Macka

pioneerSonda Pioneer 10, vypuštěná před 50 lety šíří ve vesmíru (stejně jako Pioneer 11) nebezpečnou dezinformaci, totiž že na Zemi existují jen dvě pohlaví! Činitelé, kteří se této dezinformace dopustili, pokud jsou ještě naživu, by měli být řádně potrestáni a ihned vyslána další sonda s opravenou verzí nazvaná CRETIN (CoRrEcTINg mission).

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v pondělí společně s americkým velvyslancem Bijanem Sabetem podepsala memorandum o porozumění mezi Českem a USA a smlouvu na nákup letounů 5. generace.
Tak tuto zprávu si dobře zapamatujte, tahle šílenost nás totiž bude pronásledovat ještě léta.

„Musíme hledat řešení, jak podpořit svobodu slova, ale zároveň neohrozit naše demokratické společnosti. Bylo by velkou chybou akceptovat, že něco není možné regulovat, pokud to má schopnost ohrozit vlády,“ varoval ministr zahraničí Jan Lipavský.
Tak to je ovšem nebezpečná bolševická výhrůžka! Podstatou demokracie přece je, že mizerná vláda by měla být opozicí ohrožena a svržena, k čemuž je svoboda slova nezbytná. A co platí o svobodě obecně, platí o svobodě slova dvojnásob: buď je, nebo není.


Takže tedy je jeden příklad, jak podpořit svobodu slova a přitom zároveň neohrozit naši demokratickou společnost.
Dříve: Německý koncentrační tábor Osvětim osvobodila sovětská armáda 27. ledna 1945.
Nyní: Nacistický koncentrační tábor Osvětim byl osvobozen 27. ledna 1945.
Dřívější dochované zmínky v pamětech vězňů, že nejhůře se k nim chovali ukrajinští příslušníci SS a z pobaltských států, je nezbytné pokládat za zrůdnou putinovskou propagandu, kterou u nás šíší jeho přívrženci a dezoláti.

Určitě si přečtěte následující odkaz: https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/prezil-osvetim-nejhur-vzpomina-na-prislusniky-ss-z-ukrajiny-a-pobalti-138125


Evropská unie se může zaměřit na podkopání maďarské ekonomiky, pokud Maďarsko 1. února bude i nadále vetovat pomoc Ukrajině, píší Financial Times s odkazem na dokument vytvořený úředníky EU.
Strategie plánuje oslabit forint a podkopat důvěru v Maďarsko od investorů ve snaze poškodit hospodářský růst a pracovní místa v zemi.
Vidím, že je nejvyšší čas vynalézt po „humanitárním bombardování“ ustálené spojení „demokratické vydírání“.

Milan Syruček v rozhovoru s Parlamentními listy o své nové knize „Rusko - ukrajinské vztahy: Mýty a skutečnost“:
Ruská říše je skutečně velká, má zálohu a základnu, jakou nemá žádný jiný stát na světě, ani USA nebo Čína. Tou je Sibiř s celou Mendělejevovou soustavou prvků, o velikosti 166 našich republik, s hustotou obyvatel 2 obyvatelé na kilometr čtvereční. Projel a především prolétal jsem ji celou, můj přítel Vasja Peskov si pro nás půjčil od geologů vrtulník (i s pilotem, samozřejmě). A teprve tak jsem pochopil, v čem je největší záloha Ruské federace. Ale to by bylo povídání na zcela samostatný článek.

Daniel Hůle z Člověka v tísni:
„Pro budoucnost Evropy neexistuje důležitější priorita než pomoci Ukrajině. Evropské země, včetně nás, musejí přejít do režimu válečné ekonomiky. I za cenu obřího zadlužení začít zbrojit a zásobovat Ukrajinu i samy sebe. Už za rok může vládnout USA Trump.“
Dodávám:
Ten člověk je zřetelně v duševní tísni…