PÁTEČNÍ GLOSY 24.11.2023

Miroslava Macka
ceny elektřiny


Zdeněk Koudelka:
Ve špatných časech se žádá zdrženlivost a utahování opasků. Ovšem to nelze žádat, když vláda rozhazuje obrovské sumy peněz. Pokud by vláda byla šetrná, měla by právo žádat šetrnost po jiných. Fialova vláda takové právo nemá.
K tomu ironicky dodávám:
Ty školské odbory nemají rozum! Posílám jim proto lehce zapamatovatelné naučné dvojverší:
Školy chtějí další kačky?
Nebude pak na stíhačky!

Daniel Sterzik alias Vidlák:
„Pokud by zvýšené daně posloužily stavbě elektráren, silnic, továren, přehrad a dolů, tak si rád utáhnu opasek, protože za čas by se mi to bohatě vrátilo. Ale pokud mají zvýšené daně posloužit na zaplacení stíhaček a tanků, které navíc nakoupíme v cizině, tak je to ekonomická sebevražda. Jestli Petr Pavel zdůvodnil podpis konsolidačního balíčku nutností snížit státní dluh, tak jen ukázal, že nerozumí ani ekonomice ani politice,"

V Holandsku navzdory jasnému vítězství Wilderse nakonec spíše vznikne zcela nesourodý slepenec stran, jejichž jediným pojítkem bude nenávist k Wildersovi a devótní poslušnost k Bruselu. Takže k definitivnímu prozření to ještě chvíli potrvá…

Mezinárodní měnový fond v říjnu předpověděl, že ruská ekonomika za letošní rok vykáže díky vojenským výdajům a odolné spotřebě růst o 2,2 procenta. V příštím roce však měnový fond očekává zpomalení hospodářského růstu na 1,1 procenta.
Mezinárodní měnový fond dále předpovídá, že česká ekonomika letos klesne o 0,4%. V příštím roce však poroste o 1,2%.
Na Česko netřeba uvalovat sankce, vystačí si s voliči pětikoalice.

„Je extrémně důležité, aby Ukrajina zvítězila a Rusko nedosáhlo žádného ze svých vytyčených strategických cílů. Máme povinnost Ukrajinu podporovat, jak dlouho bude třeba, a budeme ji podporovat,“ prohlásil v Praze předseda Vojenského výboru NATO Rob Bauer.
Vyplývá z toho, že až dojdou Ukrajinci, nastoupí na jejich místo naši udatní hoši? A další neodbytná otázka: Co když Ukrajinci Zelenského oběsí a budou se chtít dohodnout s Rusy? Napochoduje NATO na Ukrajinu?

Kolik těch důkazů, že na Ukrajině jde o proxy válku USA s Ruskem ještě chcete?
Politico:
Ukrajina to takhle dlouho nevydrží – američtí demokraté se bojí neochoty republikánů pomáhat Kyjevu.

Opsáno z facebooku:
Brzy nás čeká generace babiček, které neumějí upéct dort, ale mají tetování na zadku.