STŘEDEČNÍ GLOSY 25.10.2023

Miroslava Macka
Pokud si evropští politici neuvědomí, že současný nevlídný stav starého kontinentu je způsoben vnucenou vražednou kombinací zbrojení a embarg a sebevražednou kombinací zeleného šílenství a nezvládnuté imigrace, je cesta k opětovné prosperitě zatarasená.

Od eskalace konfliktu zemřelo v Pásmu Gazy více než 2300 dětí a více než 5300 dětí bylo zraněno, uvádí UNICEF.
Dá se tedy předpokládat, že z těch přeživších se stanou další zapřisáhlí nepřátelé Izraele a Židů, takže současné válčení k žádnému míru v budoucnu nepovede.

Američtí vojáci byli za poslední týden desetkrát napadeni v Iráku a třikrát v Sýrii raketami a drony, uvedl Pentagon.
Proti tomu ovšem existuje dokonalá obrana - vrátit se domů.

Eskadra amerických stíhaček F-16 dorazila do oblasti palestinsko-izraelského konfliktu, aby „posílila vojenskou přítomnost USA“. Spojené státy nechtějí válku s Íránem, ale pokud budou Američané napadeni v zóně palestinsko-izraelského konfliktu, budou reagovat, prohlásil ministr zahraničí USA Antony Blinken.

V autě Kanceláře prezidenta Polska bylo nalezeno sledovací zařízení. Kdo a kdy to nainstaloval, se zatím nepodařilo zjistit.
To je přece jasné, udělali to Rusové na přímý rozkaz Putina…

The New York Times:
Po celých Spojených státech se otevřely desítky parkovišť pro pracovníky, kteří vydělávají příliš mnoho na to, aby měli nárok na vládní pomoc, ale příliš málo na nájem, takže se jejich auta proměnila v jakési dostupné bydlení.
Předpokládám, že zbrojaři mezi nimi nejsou…