STŘEDEČNÍ GLOSY 9.08.2023

Miroslava Macka
Bývalý komunistický rozvědčík v roli prezidenta republiky váhá, zda má jmenovat bývalého komunistického soudce členem Ústavního soudu.
To by přece jeho voličům nemělo vadit, ba právě naopak!

Ukrajinská protiofenziva podle bývalého velitele amerických ozbrojených sil v Evropě, generála Bena Hodgese, neztroskotala, jen se nevyvíjí tak, jak by si Kyjev představoval. Může za to podle něj hlavně Západ, protože Ukrajincům nedodal zbraně, které by pro takovou operaci potřebovali.
„Každý, kdo říká „Milí Ukrajinci, musíte odevzdat Krym“, neví nic o ekonomice a geografii. Rád bych se těchto lidí zeptal: „Proč se vy nevzdáte Dolního Saska nebo Meklenburska-Předního Pomořanska?“. To by přece Německo nikdy neudělalo, ale přesně totéž se nyní požaduje od Ukrajiny.“
Dodávám:
Jak je vidno, generál toho o historii Německa a hlavně Ukrajiny moc neví, zato má zcela jasno v tom, že USA jde od prvopočátku jen a jedině o Krym. Viz další zpráva…
„Černé moře je nyní zónou konfliktu – válečnou zónou, která je pro NATO stejně důležitá jako západní Ukrajina,“ řekl bývalý americký velvyslanec při NATO Ivo Daalder pro The New York Times.