PONDĚLNÍ GLOSY 3.07.2023

Miroslava Macka
Znovu oprašuji svůj dávný návrh:
Ať dva homosexuálové uzavřou úřední sňatek se všemi právními důsledky, a tento se nazývá manmanství. Ať dvě lesby uzavřou úřední sňatek se všemi právními důsledky, a tento se nazývá ženželství. (To je můj manman, to je moje ženželka).
Jenže o to přece v těch současných sporech nejde, budou následovat další požadavky. Jde totiž opět o další kolečko salámové metody jak v boji za práva a „práva“ skutečných či vykonstruovaných menšin rozložit tradiční společnost a tak ji lépe a lehčeji ovládat. Divide et impera stále platí.

Podle nových norem, na kterých se dohodly resorty školství, zdravotnictví i práce a sociálních věcí, se na školách povolí toalety pro nebinární žáky.
„Tento trend je celoevropský, málokdy je tam rozlišení záchodů na dívčí a chlapecké. Je to i přiblížení se evropskému trendu a nebinárnímu světu,“ vysvětlila to hlavní iniciátorka novelizace, poslankyně Renáta Zajíčkováz ODS.
Jak vidno, děsivá snaha o likvidaci tradiční společnosti je mnohem a mnohem nakažlivější a nebezpečnější, než jakákoli viróza.

„Jedno je jasné, my Maďaři nedáme Ukrajině další peníze, dokud nám neřeknou, kam zmizely předchozí prostředky v hodnotě asi 70 miliard eur.“
Co si to ten Orbán dovoluje? Copak neví, že Ukrajina vždy byla a je transparentní demokracií se vzorným hospodařením (jinak by přece nemohla požadovat vstup do EU), která brání tomu, aby Rus došel až k Atlantiku?
A navíc, copak v takovém případě záleží na prošustrovaných miliardách?

Je nanejvýš jasné, že spousta toho, co ministr obrany Šojgu svému šéfovi Putinovi tvrdil o válce na Ukrajině, nebyla pravda, prohlásil Brian Taylor ze Syracuse University v New Yorku.
Tolik zpráva. Proboha, to Putin nesleduje Českou televizi, aby měl dokonalý a nezkreslený přehled, co se všude děje?

Dmitrij Medveděv francouzsky k prezidentu Macronovi:
Macron několikrát prohlásil, že je na straně Ukrajiny. Možná je na čase ukončit tento slovní průjem a postavit se na stranu Francie. Promrhané peníze na nákup zbraní pro Zelenského feťácký gang by se obyčejným Francouzům hodily.

Slova ka zapamatování:
Vojenský analytik a bývalý náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn v rozhovoru pro Právo říká, že ruského prezidenta Vladimira Putina vzpoura wagnerovců oslabila v boji o moc a zlomí mu vaz.