ÚTERNÍ GLOSY 16.05.2023

Miroslava Macka
Výrok o nezvyšování daní si podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) někteří voliči současné vlády špatně vysvětlili. „To je zkratka z billboardu. My jsme říkali, že nechceme zvýšit celkové daňové zatížení.“
Máme tedy mít za to, že státní kasa po všech těch piruetách a vývrtkách nevybere na daních ani korunu (očištěnou od inflace) navíc?

Premiér Fiala nikdy nelže!
Pokud totiž v únoru tvrdil, že denní tisk vláda rozhodně nepřesune do vyšší sazby DPH (tehdy 15%), mluvil přece ryzí pravdu, neboť jej navrhuje přesunout do sazby 21%.

Server Aktuálně.cz v minulém týdnu přinesl článek, v němž mají být od analytiků z organizace Evropské hodnoty zmapovány „nejvýraznější tváře české dezinformační scény, které byly za poslední dva roky nejvíce vidět“.
Bývalý český prezident Václav Klaus má pak pod svým jménem uvedeno toto:
„Nesouhlasil s vládními opatřeními během pandemie covidu-19. Na veřejnosti se objevoval bez povinné roušky, za což dostal pokutu. Také strávil víkend ve svém bytě v lyžařském středisku v jiném okresu, což tehdy vládní opatření zakazovala. Podobně jako Andrej Babiš vystoupil v internetové televizi XTV, kterou Evropské hodnoty označují za dezinformační. V loňském roce označil stranu SPD Tomia Okamury za jednu z cest k návratu k normálu. Právě SPD přitom podle analytiků šíří ruský vliv v Česku ze všech politických stran nejvíce.“
Bez komentáře (raději)…

Podle listu Washington post z úniků tajných dokumentů, které Pentagon nepopřel, se ukrajinský prezident na jednání vlády v únoru rozzlobil na Maďarsko a na schůzce s vicepremiérkou Julijou Svrydenkovou navrhl „vyhodit do vzduchu“ ropovod Družba.
„Zelenskyj zdůraznil, že Ukrajina by prostě měla vyhodit do vzduchu ropovod a pravděpodobně tak zničit průmysl maďarského (premiéra) Viktora Orbána, který je silně založen na ruské ropě,“ píše se v dokumentu.
Ten ovšem zásobuje na základě unijní výjimky kromě Maďarska také Českou republiku a Slovensko…
Prostě kamarád do deště…

Nic nevystihuje lépe vyšinutost dnešního světa, než následující věta ze zpráv:
Evropský mírový fond je určen k financování vojenských potřeb Ukrajiny.

Určitě si přečtěte dnešní rozhovor s Václavem Klausem na Echo24!