STŘEDEČNÍ GLOSY 19.04.2023

Miroslava Macka
NESLAVNÝ REKORD: STÁT ŽIVÍ NA PŮL MILIONU LIDÍ, ROZPOČET JE V ROZKLADU
Počet státních zaměstnanců letos dosáhl dalšího rekordu. Výplaty pro půl milionu lidí erár v tomto roce vyjdou na 265 miliard.
Tolik titulek týdeníku Hrot.
Dodávám:
Vzhledem k tomu, že premiér nás opakovaně ujišťuje, jak jeho vláda vše skvěle zvládá, je nasnadě, že týdeník Hrot lže a šíří dezinformace, je určitě placen z Moskvy a je nejvyšší čas jej stíhat a zabránit jeho šíření.

Byl jsem celý víkend mimo republiku a mimo dosah českých medií, takže jsem si mohl udělat představu, co se dělo v neděli na Václavském náměstí, až z dodatečné četby českého tisku. I nabyl jsem dojmu, že tam byl nějaký Rajchl a pár jeho fašistických kamarádů.
Přečtené titulky:
Morální a duševní bída na Václaváku.
Rajchl dostal pohlavek.
Silný start, poté debakl…
Rajchl je slabý…
Fašisti z Václaváku…
Pár důvodů, proč Rajchlova iniciativa neuspěje…
Další Rajchlovo fiasko…

Doktor Hnízdil: Covidizmus, teď ukrajinizmus. Někdo to vzal pevně do ruky.
Ministryně Černochová, premiér Fiala i prezident Pavel jsou hluboce přesvědčení, že podporou války proti Rusku páchají dobro. Za každou cenu. Nic nového pod sluncem. „Vybíjení národů ve jménu kříže, půlměsíce, Boha, Alláha, upalování čarodějnic...Zajímalo někoho, že to není správné? Bůh to žádal, strana to žádala, doba to žádala, situace to žádá. Nelze jinak,“ říká pro ParlamentníListy.cz psychosomatik a publicista Jan Hnízdil.
Ten rozhovor si určitě přečtěte a hlavně se nad ním zamyslete.

Čínský HDP se v prvním kvartálu tohoto roku zvýšil o 4.5% na 28,5 bilionu yuanů (4.15 bilionu dolarů).

Brit Steffen McAndrew se minulý týden nestačil divit, když šel darovat krev, ale zdravotníci jej odmítli. Důvodem bylo, že odmítl uvést, zda je těhotný. Jde podle něj o přehnanou korektnost a snahu vyjít vstříc genderovým aktivistům.
Také jsem se dočetl, že ve Velké Británii vyškrtávají z děl P. D. Woodhouse pasáže, které by se mohly dotýkat některých minorit, ale smysl díla se tím prý nezmění.
Stále toužíte po tom stát se součástí moderního liberálního Západu? On je to totiž teprve úplný začátek totálního zotročení ve jménu korektnosti a dobra.

Newsletter Institutu Václava Klause uveřejnil text Dr. Hanse Georga Maassena, od srpna 2012 do listopadu 2018 (odchod do důchodu) prezidenta Spolkového úřadu pro ochranu ústavy, ze dne 24. 2. 2023, zveřejněný v Junge Freiheit.
Válka na Ukrajině je především americko - ruskou válkou. Nejde v ní o to, aby se na Ukrajině bránily „západní hodnoty“ proti Putinovi nebo o to, aby se Putinovi zabránilo v ovládnutí Západu. To jsou nedůvěryhodné výmluvy, které mají ospravedlnit válku před voliči. Nejsem žádný „Putin - Versteher“ a nemám pro jeho politiku žádné sympatie, myslím si však, že docela dobře chápu, jak uvažuje. Jinak bych nemohl plnit své povinnosti šéfa rozvědky.
Stejně tak rozumím našim americkým partnerům. Pro nás jsou USA přáteli, pro USA jsme užitečným nástrojem v globálním konfliktu. USA nás proto nebudou váhat hodit přes palubu, pokud to poslouží jejich zájmům. Pro mě však nejsou prvořadé zájmy Američanů, Rusů nebo jiných států, ale pouze německé zájmy.
Myslím, že je málo pravděpodobné, že by USA a Ukrajina válku vyhrály. Rusko je jadernou velmocí a rozhodlo se dosáhnout svých válečných cílů. Pokud je Putin chytrý, tak zatím svou armádu šetří, protože neví, zda nedojde k přímé vojenské konfrontaci s NATO. Kdyby měl vyčerpat své nejlepší vojáky na Ukrajině, pak by mohl na případnou konfrontaci s NATO reagovat pouze jaderným zásahem. Naděje některých západních „expertů na Rusko“, že by změna moci v Kremlu mohla vést k obratu, nejsou podle mého názoru realistické. Putinovi možní nástupci jsou spíše jestřábi než holubice.
Je v zájmu Německa, aby válka byla okamžitě ukončena, protože my spolu s Ukrajinou budeme hlavními poraženými této války: ekonomicky i politicky, snad ne vojensky, i když ani to nemohu vyloučit. Podle mě válka tak rychle neskončí. Zda dojde k příměří a míru, záleží především na tom, zda si to USA budou přát.
Oni a jejich spojenci opakovaně prohlašují, že nechtějí s Putinem jednat. Putin je démonizován, stejně jako v minulosti Tálibán, Saddám Husajn nebo Asad. Dokud je někdo démonizován, není diplomatické řešení možné. Šéfka německé diplomacie, paní Baerbocková, by raději byla ministryní války, která nevyjednává, ale spíše burcuje národ k dlouhé válce. Vzhledem k tomu, že USA, Ukrajina i EU zatím vsadily na eskalaci, je podle mého názoru docela dobře možné, že se válka vymkne kontrole. Pokud bude Putin zahnán do kouta, určitě nebude Německo šetřit. Stejně jako u všech válek, do kterých se USA zapojily, však může bojovnost po nějaké době, například pokud dojde ke změně vlády, ochabnout. Do té doby bohužel zemře ještě mnoho Ukrajinců a naše ekonomika bude klesat.