STŘEDEČNÍ GLOSY 12.04.2023

Miroslava Macka
Kdo a proč nechal „uniknout“ tajné zprávy Pentagonu kolující nyní na sociálních sítích, by mohla naznačovat zpráva CNN, znějící: Ukrajina změnila své vojenské plány kvůli úniku dokumentů z Pentagonu.
Jinak řečeno: pomáháme Zelenskému s odůvodněním, proč žádná slibovaná velká jarní ukrajinská protiofenzíva nebude.

Maďarsko prodloužilo dohodu s Ruskem o dodatečných dodávkách plynu a dohodlo se na preferenčním platebním režimu, prohlásil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjárto po moskevském jednání s ruským vicepremiérem Novakem.
Dodávám:
Brusel by ho za to měl potrestat povinnou návštěvou Tchai - wanu a Kyjeva. To tak, jít špatným příkladem a starat se o vlastní obyvatele!

Jiří Weigl:
Kabinet, v němž nesedí jediný národohospodář, spokojeně schvaluje jeden nesmysl přicházející z Bruselu za druhým a nejraději se věnuje, bez ohledu na náklady, válčení na Ukrajině.“

Trigger warning neboli Varování:
Četba následujících řádků vás může stupiditou svého sdělení rozčílit a způsobit zdravotní problémy!
Trigger warning, tedy upozornění na potenciálně citlivý obsah, bylo na žádost studentů zavedeno na univerzitě Greenwich v roce 2021.
Studenti anglistiky jsou kupříkladu před čtením románu Brama Stokera „Dracula“ varováni, že se v něm objevují prvky nadpřirozena. Ti, kteří se bojí pavouků a hmyzu, jsou upozorněni, že se v románu objevují. V neposlední řadě jsou studenti upozorněni, že je dílo misogynní.
Za obzvlášť choulostivou je označena scéna, kdy Draculův služebník Renfield pojídá hmyz v sanatoriu, kde je zavřený. Scéna je označena jako týrání zvířat.

Petr Cingr, místopředseda představenstva Agrofertu:
Číňané ovládají námořní dopravu a klíčové přístavy. Z Číny dnes přeprava kontejneru do USA stojí 90 dolarů, z Evropy 900. To jsou věci, které bohužel evropský průmysl začínají potápět.