PONDĚLNÍ GLOSY 6.02.2023

Miroslava Macka
Velká skupina lidí, která je nespokojená s uspořádáním a směřováním státu, má potenciál ohrozit demokratické základy Československa, napsalo Rudé právo v říjnu 1989.
Jde samozřejmě o dezinformaci a hoax. Pravda zní jinak:
Velká skupina lidí, která je nespokojená s uspořádáním a směřováním státu, má potenciál ohrozit demokratické základy Česka, stojí v situační zprávě ministerstva vnitra o extrémizmu.
„V České republice se etablovala jako relevantní politická síla skupina nespokojených občanů, kteří nedůvěřují vládě, demokratickému systému a nesouhlasí se zahraničním směřováním státu,“ konstatovalo vnitro.
Všimněte si té slovní sviňárny: legitimní nedůvěřování vládě a legitimní nesouhlas se zahraničním směřováním státu jsou sendvičově proloženy nedůvěrou v demokratický systém, což se dnes pokládá téměř za hrdelní zločin.
Ne, soudruzi z pětikoalice, vládě, která lokajíčkuje cizím zájmům bez ohledu na blaho vlastních občanů, opravdu silně nedůvěřuji a doufám jen, že se jí nepodaří umlčet všechny, kteří dělají vše pro to, aby volebně demokraticky táhla do pekel.
A to u vědomí toho, že každá opozice to bude mít velice těžké, neboť se bude muset utkat nejen s nimi, ale též s jejich silnými bruselskými a washingtonskými nadřízenými a jejich mohutnými mediálními ovlivňovacími možnostmi, ostrakizací a kriminalizováním.

Minulé pondělí se aktivisté ze skupiny Letzte Generation (Poslední generace), Yannick a Luisa S., neobjevili na slyšení u stuttgartského soudu, kam se měli dostavit kvůli obvinění z účasti na silniční blokádě loni na podzim. Soudce byl následně informován, že se oba v současné chvíli nacházejí na indonéském ostrově Bali,
Let ze střední Evropy na Bali trvá s nezbytnými přestupy asi 20 hodin. Podle webu pro výpočet emisí vyprodukuje zpáteční let na Bali 4,8 tuny CO2, což je více než polovina emisí uhlíku průměrného občana EU za celý rok.
Hnutí se svých členů zastalo: „Zaregistrovali si ty lety jako soukromé osoby, nikoli jako klimatičtí aktivisté. Člověk musí tyto případy oddělovat.“
Raději bez komentáře…

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila, že Ukrajině bude poskytnuto 35 milionů LED žárovek.
„Společně přinášíme světlo Ukrajině,“ oznámila na twitteru. „Každý kW ušetřené energie je při čelení ruské energetické válce cenný.“
Doufám, že ne čínských, protože všechny LED žárovky, které mám doma, značek Philips, Osram a dalších, jsou vyrobeny v Číně, a takto podporovat dalšího úhlavního nepřítele snad von der Leyenová nechce!

Čínské Global Times:
„Prezident Biden byl o balónu prvně informován v úterý a jeho bezpečnostní tým neustále zpřesňoval informace. Pentagon v pátek oznámil, že balón nepředstavuje vojenskou nebo fyzikální hrozbu. Přestože Čína opakovaně s Američany komunikovala, rozhodla americká vláda o sestřelení balónu, který náhodou vstoupil do amerického vzdušného prostoru a změnila tak tuto událost v incident, který vnesl další nejistotu do americko - čínských vztahů, již tak značně napjatých.“
Mimochodem, všimli jste si, že naši novináři bez jakýchkoli relevantních informací či důkazů ihned převzali americké tvrzení, že šlo o špionážní balón?

Slova k zapamatování tiskové mluvčí rzského ministerstva zahraničí Marie Zacharovové:
Pokusy Západu jsou marné. Jak opakovaně řeklo ruské vedení, cíle speciální vojenské operace ruských ozbrojených sil na Ukrajině budou plně dosaženy. Všichni účastníci kyjevské schůzky dne 3. února budou hořce zklamáni. Budou muset vyčíslit vlastním občanům cenu za krvavou geopolitickou hru „do posledního Ukrajince“, kterou financují.

Poslanec Bundestagu Petr Bystroň pronesl ostrý projev proti poslání tanků Leopard na Ukrajinu.
Tento projev se poté začal po sociálních sítích šířit doslova rychlostí blesku. Pak se ale stalo něco nečekaného:
„Najednou to šíření někdo úplně uřízl, na mém vlastním TikToku to video mělo 700 tisíc zhlédnutí, nakonec se stalo, že už nemám ani ten TikTok, kompletně mi ho zrušili,“ popsal Bystroň, jaká cenzura po jeho kritice dodávek tanků na Ukrajinu nastala.

Některé zprávy jsou vůči americkému prezidentu Bidenovi nespravedlivé. Pokud prohlásil, že „více než polovina žen v mé administrativě jsou ženy“, nemusel „opět mlít nesmysly“, jak napsaly jedny republikánské noviny.
Prostě jen naznačil, že ten zbytek žen v jeho administrativě se cítí být muži, bezpohlavními jedinci nebo blbouny nejapnými.

Zelenskyj po příjezdu von der Leyenové do Kyjeva:
„Dnes jsme dosáhli velice důležitého vzájemného porozumění. Pouze spolu - silná Ukrajina a silná Evropská Unie - můžeme ubránit způsob života, který si ceníme.“
Že by měl na mysli korupci, převraty, vzývání Bandery, odchod milionů občanů za hranice už v době míru, prostě reálný ukrajinský život?

Vyjednávání s Ruskem o ukončení války na Ukrajině bude možné až ve chvíli, kdy Rusko projeví ochotu stáhnout jednotky z okupovaných území. Ve čtvrtek to řekl německý kancléř Olaf Scholz na besedě s občany v hesenském Marburgu.
To je opravdu tak naivní?

To se mi libi, jak se tři miliony a třistapadesat devět tisic lidi (32% všeckeho obyvatelstva) raduje, že si zvolilo hezkeho prezidenta a že fčil už bude konečně hezky na světě. O tu osobu přece ale vubec nejde.
Byla to enem posledni kostka domina, keru bruselsko-amerycka vlada narodni fronty potřebovala k temu, aby do dalšich voleb zničili všecko.
Maju k temu naprosto volne pole a nikdo jim v tym nemože zabranit. Jak řikaju u nas chlopi v hospodě, fčil maju ten magnat k temu, aby si zrobili, co jim bude přikazane.
Takže pro co ste hlasovali? Třeba pro zvyšeni dani, přijeti kvot pro černoušky, zavedeni eura, lezbicko-homoseksualni vyučovani do škol, zvyšeni dani pro chude, zvyšeni dani z majetku pro bohate (ano, i ty, kokote z Dolni Lhoty budeš platit každoročně procento z majetku – u pruměrneho baraku nebo kvartyru robi jedno procento padesat tisic), přijeti cizich armad na naše uzemi (už tady vlastně su), nove pseudodaně z CO2 pro všecky, keři čimsik topi nebo maju auto a leju do něho ty nafty, uměla inflace može pokračovat, zakažu vam chov domacich zviřat, slepicama počinaje, eletryku a plyn budete platit jak střeleni, nebudete mět prachy na cestovani, ale represe proti nespravnym nazorum vas nauči cestovat v čase, třeba do sedumdesatych, nebo padesatych roku…
Mam pokračovat? Asi ni, že? Vas se to přece netyka a ta mobilizace a nasazeni našich synku na vychodni frontě tež ni.
Tuž, dobru noc. A nebuďte smutni, na světě je furt hezky.
Ladik Větvička