ČTVRTEČNÍ GLOSY 2.02.2023

Miroslava Macka
Příjmy státu v lednu dosáhly 132,3 miliardy korun, meziročně se zvýšily o 5,4 procenta. Výdaje byly 139,1 miliardy korun, meziročně o 14,4 procenta vyšší. První měsíc roku tak skončil státní rozpočet se schodkem 6,8 miliardy Kč. Meziročně jde o zhoršení o 10,7 miliardy.

Už kdysi dávno, před lety, kdy Babiš vystoupal na vrcholek moci, jsem napsal, že se chová tak, jakoby tam měl být věčně a neuvědomuje si, že jakmile ztratí svoji moc, spousta lidí, která se ho doposud bála, si začne rozpomínat a mluvit a nová garnitura získá dost munice k jeho „popravě“. Už to začíná…

Čtenář glos M. P:
Myslím, že ČT1 by měla přejmenovat pořad Události na Události Petra Pavla. Také očekávám jeho brzké svatořečení. Jeden zázrak již vykonal.

Český historik Prokop Tomek našel v archivu v Olomouci dokument, podle něhož současný slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj (70) spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností (StB).
To je toho! To u nás někteří kolaborovali s režimem ještě víc a voličům to vůbec nevadilo…

Demokracie bohužel nezná trest za „zločiny proti zdravému rozumu“.

Loňského roku laboratoře zachytily 292 HIV pozitivních, z toho 126 občanů ČR a 166 cizinců, převážně z Ukrajiny, uvádí Národní referenční laboratoř pro HIV/AIDS Státního zdravotního ústavu.
Veškerou lékařskou péči jim zaplatí Zelenskyj z těch miliard dolarů, co dostává, předpokládám, protože naši občané přece nejsou tak hloupí, aby to platili ze svého zdravotního pojištění.