STŘEDEČNÍ GLOSY 26.10.2022

Miroslava Macka
Na pár dnů jsem zmizel do světa, který je ještě v pořádku, abych po návratu jen s povzdechem konstatoval, že rozklad naší civilizace bohužel úspěšně a čím dál tím rychleji pokračuje, a to za hlasitého radostného hýkání aktivistů všeho druhu, kterým stále nedochází, že i jim zvoní hrana.

Poté, co jsme se ekonomicky stali další spolkovou zemí, se politicky stáváme dalším státem USA.

Bývalý spolužák generála Petra Pavla z vojenské akademie Antonína Zápotockého Pavel Beneš popsal, jak je v elitním kurzu totalitní režim cvičil na špehování lidí a jejich získávání pro spolupráci nebo jak oba žili s falešnými občankami. Když věrohodnost jeho slov na facebooku potvrdil historik Petr Blažek, který se Pavlovou minulostí zabývá dlouhodobě, tak mu příspěvek smazali jako nahlášený spam.
Správně! Kdo nechválí generála Pavla, je přece Putinův agent a určitě se mu nelíbí víc než dvě pohlaví. A navíc jistě není alespoň čtyřikrát naočkovaný.

Krátká zpráva, která i bez komentáře vyjadřuje vše.
Novým předsedou britských konzervativců a premiérem se stává první nekřesťanský předseda vlády Rishi Sunak.

Znalci historie válečných konfliktů nestačí zírat:
Podle nepotvrzených informací na sociálních sítích ukrajinské síly v posledních 48 hodinách osvobodily areál betonárny ve východní části města a zatlačily Rusy zpět o dva kilometry.
Nocinky.cz

Gazprom zahájil zkušební dodávky zemního plynu z pole Kovykta, největšího na východní Sibiři, do plynovodu Síla Sibiře, který vede do Číny. Do ostrého provozu by pole i nová zařízení na přepravu plynu měla být uvedena v prosinci. Plynovod má kapacitu 38 miliard metrů krychlových ročně.
V roce 2020 vyvezl Gazprom do Číny 4,1 miliardy metrů krychlových plynu, o rok později 11 miliard metrů krychlových a příští rok vyveze zhruba 22 miliard metrů krychlových.

Citát dne:
V době všeobecného lhaní je říkat pravdu revoluční čin, který se záhy stává činem trestným.