STŘEDEČNÍ GLOSY 12.10.2022

Miroslava Macka
Masivní bombardování otevírá dveře míru.
p. s. Než mne nabonzujete za schvalování genocidy či co, tak si uvědomte, že tento podtitulek je z obálky amerického časopisu TIME ze dne 11. září 1995, který přinesl článek o bombardování Srbska.

Meziroční cenový růst v září dosáhl 18 procent. Elektřina podražila o 37,8%, zemní plyn o 85,9% a tuhá paliva o 55,8%. Ceny masa vzrostly o 23,6%, mléčných výrobků a vajec o 25,8% a pohonných hmot o 22,7%.
Doufám, že to nikomu nevadí, mnohem důležitější je kvantitativní uvolňování, aby se nám nerozpadla EU, Green Deal a podpora konfliktu Rusů s Malorusy, neboť to je přece i naše válka.

Už mi na stáří tolik neslouží paměť. Ne a ne si vzpomenout v jakém stadiu je to jednání o zrušení emisních povolenek, které sliboval premiér Fiala zahájit, jen co se ujme vedení Evropy.

Maďarský premiér Orbán v rozhovoru s německým časopisem Cicero:
„Příměří by nemělo být uzavřeno mezi Ruskem a Ukrajinou, ale mezi Spojenými státy a Ruskou federací. Ti, kteří si myslí, že tato válka bude ukončena rusko - ukrajinským vyjednáváním, nežijí v tomto světě. Realita vypadá jinak.“

Ruské vítězství v konfliktu na Ukrajině by bylo pRo NATO porážkou, a to nelze připustit, prohlásil generální tajemník NATO Stoltenberg.
Ještě pořád se najdou naivové, kteří se domnívají, že nejde o proxyválku USA s Ruskem do posledního Ukrajince?

Starosta New Yorku Adams v pátek vyhlásil stav nouze v reakci na krizovou situaci způsobenou přílivem migrantů z americko-mexické hranice. Od dubna jich do města dorazilo více než 17 tisíc. „Newyorčané jsou naštvaní,“ řekl Adams podle BBC a dodal, že i on cítí hněv. „Město musí vynakládat prostředky určené na jiné priority,“ prohlásil.
Proč se, proboha, neporadí s Fialou? Češi přece bez naštvání zvládají mnohem větší příliv Ukrajinců a to, že je to za peníze určené na jiné priority, vítají.

V Kyjevě byl odstraněn pomník A. S. Puškina, který byl postaven roku 1899 z osobních darů učitelů a žáků Kyjevsko - perčerského gymnázia.
Raději bez komentáře.

Valné shromáždění OSN v pondělí odmítlo ruský návrh na tajné hlasování ohledně rezoluce odsuzující anexi ukrajinských území.
To je ovšem hrubá chyba. Ruský delegát to jistě navrhl proto, aby mohl bez postihu hlasovat pro odsuzující rezoluci. Nebo vás snad napadá nějaký jiný důvod?

Čtenář glos P. Z. mi napsal:
Včera jsem se díval na TV NOVA na pohádku pro dospělé - krimi seriál Specialisté. Už i tam pronikla rusofobní propaganda - oběť v tomto díle "ukrajinský vlastenec", při pitvě zjištěno, že byl pravděpodobně mučen na Krymu "ruskými okupanty". Herec Dejdar pronáší, že "když tam vtrhli rusáci, tak to tam bylo peklo a tak se nediví, že oběť nese stopy týrání".
Podle mne tak TV NOVA klesla na úroveň těch nejhorších dílů majora Zemana jako "Vrah se skrývá v poli", či díly z roku 1968 a 1969.