PONDĚLNÍ GLOSY 4.07.2022

Miroslava Macka
Policejní mluvčí Ondřej Moravčík zmínil 65 případů, kdy došlo ke schvalování ruské agrese. U třiceti z nich padlo obvinění. „To je vyloženě schvalování nebo teoreticky popírání, obecně je to vyjádření nějaké nenávisti související s ruskou válkou,“ uvedl Moravčík, jenž zároveň zdůraznil, že v Česku stále platí svoboda slova a možnost se vyjadřovat. Ale jak upozornil v minulosti nejvyšší státní zástupce Igor Stříž, svoboda projevu má v demokratickém právním státě své limity.
Panebože! Obecné vyjádření nějaké nenávisti související s ruskou válkou, samozřejmě u vědomí toho, že stále platí svoboda slova, ale podle Stříže má v demokratickém právním státě své limity?
To už se všichni úplně a zcela zbláznili?

Myslím, že ty zhruba dvě miliardy, které utratíme za půl roku předsedání Evropské unii, se vyplatí, neboť ta přemíra fángliček, oslavných řečí a poplácávání se po ramenou přesvědčí ještě více lidí, že současnou vládu je třeba vyměnit co nejdříve, než nadělá mnohonásobně vyšší škody.

Tato slova premiéra Fialy si dobře zapamatujte!
„My se soustředíme na to, abychom zajistili dostatek vojenské pomoci, aby Ukrajinci měli zbraně, s kterými mohou vybojovat svoji nezávislost a naši bezpečnost a naši svobodu. Oni bojují za nás.“

Rusové na Ukrajině vyřadili německým granátometem dodaným nedávno na Ukrajinu německou superúčinnou moderní houfnici PzH 2000.
Být německým zbrojařem, tak otevírám šampaňské a nutím Olafa posílat na Ukrajinu další a další zbraně až do posledního Ukrajince, který bude „stát u kanónu a pořád ládovat“.

Podle finského analytického centra CREA se Francie stala největším světovým odběratelem ruského LNG.
Stále více zemí EU říká, že neodebírají ropu a plyn z Ruska, ale realita je jiná: Polsko a Česko jej nakupují z Německa, Finsko a Francie ve formě LNG a řada západních zemí nakupuje ruskou ropu z Indie pod názvem "indická ropa".

Fiala po summitu NATO: Západ teď víc naslouchá naší zkušenosti s Ruskem. Vzhledem k tomu, že se chystá silné vyzbrojení Německa, měl by Západ též silně naslouchat naší zkušenosti s Německem.

Německo a s ním i celá Evropská unie nyní podle časopisu Focus čelí sedmi fenoménům:
1. Pandemie
2. Válka
3. Inflace
4. Úroky
5. Trh práce
6. Nedostatek materiálů
7. Geopolitické nebezpečí
Když se ovšem nad jednotlivými body zamyslíte, zjistíte, že drtivou většinu z těch sedmi fenoménů způsobili politici EU svými mizernými reakcemi a rozhodnutími a nikoliv samotné fenomény.

Americké akcie zažily vlivem inflace, která ohrožuje ekonomický růst, nejhorší pololetí od roku 1970. Za posledních šest měsíců index S&P poklesl o 20,6%, ostatní americké indexy zažily obdobný pokles. Těch více než 30 bilionů dolarů státního dluhu si dříve nebo později holt vyberou svoji daň. A vzhledem k nesplatitelnosti tak ohromného dluhu…

Rozhodně si přečtěte páteční rozhovor Parlamentních listů s Petrem Hamplem!