STŘEDEČNÍ GLOSY 8.06.2022

Miroslava Macka
Některé členské země Evropské unie, a to Polsko, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko, si stěžují na příliš velké množství objednaných vakcín proti covidu a požaduje změnu smluv. Česko jich má na skladě ještě přes sedm milionů a další na cestě, zvolilo však jinou strategii.
Mluvčí Ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob prohlásil, že Česko chce tuto záležitost vzít do vlastních rukou a využít k tomu české předsednictví EU, které začíná v červenci.
„Česká republika jako země, která za 24 dní převezme předsednictví EU, musí z principu zůstat neutrální. Jako stát se tak již řadu měsíců nepřipojuje k výzvám, které státy Komisi adresují. Pokud jde konkrétně o problematiku smluv na nákup očkovacích látek proti covidu-19, Česká republika samozřejmě souhlasí s tím, že je třeba se tématu věnovat. EU však musí postupovat jako celek a výzvy, které reflektují pouze část pozic členských států, změnu nepřinesou.“ dodal.
Já dodávám, že fialový bruselský vlezdoprdelismus dosáhl další mety.

„Spolu zastavíme hrozivé zadlužování České republiky, a to bez zvyšování daní! Ještě pořád stačí, když stát přestane vyhazovat naše peníze z okna, máme totiž poslední šanci nenechat našim dětem a našim vnukům dluhy,“ sliboval v loňském září před volbami současný premiér Fiala.
Doufám, že ti, co ho volili, jeho současné „šetření“ nadále oceňují.

Titulek:
Jourová: Přemlouvají mě, ať kandiduji na Hrad. Před spaním jsem na to myslela.
Dodávám:
Hlavně na to před spaním nemyslete vy, nebo se kvůli hrůzostrašným snům moc nevyspíte.