ČTVRTEČNÍ GLOSY 24.03.2022

Miroslava Macka
Včerejší titulek Fox News:
Biden said there will be a „new world order“ that must be led by the United States
Biden řekl, že vznikne „nový světový řád“, který musí být veden Spojenými Státy (v čele se Spojenými státy)
Ta arogance moci je neskutečná!

Čelíme agresivnímu režimu, který přestal brát ohledy na všechno, prohlásil premiér Fiala. Klobouk dolů, natolik kritický názor na vlastní vládu jsem od něj opravdu nečekal.

Ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis v rozhovoru se Seznamem jedním dechem říká, že samozřejmě Ukrajinci nakonec zvítězí, a zároveň odpovídá na otázku, kolik Ukrajinců bude chtít v Česku zůstat, následovně: „To opravdu nevím. Souhlasím s tím, že dlouhodobě je ČR cílovou zemí pro Ukrajince, protože tady mají kulturní kontakty a jazykovou příbuznost. Ale samozřejmě to bude záležet na tom, jaké tady budou kapacity. Když tady nebudou mít možnost se ubytovat, tak asi budou hledat možnosti v dalších zemích.“
Absolutně tomu totiž nerozumím: milují svou vlast, ale nebudou ochotni, až pomine nebezpečí, se do ní vrátit, žít tam, vychovávat děti a budovat ji k obrazu svému za mohutné pomoci USA a EU?

Německý kancléř Olaf Scholz zopakoval, že jeho země nepodpoří vyslání mírových jednotek NATO na Ukrajinu ani bezletovou zónu, na jejíž dodržování by aliance dohlížela.
To je pochopitelné: na rozdíl od našich politiků odmítá bojovat na Ukrajině namísto Američanů v jejich proxy válce s Ruskem.

Zelenskyj mi formou svých projevů čím dál tím více připomíná Gretu Thunbergovou.