ÚTERNÍ GLOSY 15.03.2022

Miroslava Macka

Určitě si přečtěte Chartu 2022 a pokud s ní souhlasíte, rozhodně ji podepište, ať dáme vrchnosti hlasitě najevo, co si myslíme o zneužívání současné situace k omezování svobody slova. Na nedávný otevřený dopis na toto téma jsem bohužel nedostal od premiéra Fialy odpověď, ale pokud nás bude síla, nebudeme moci být oslyšeni. Jde o víc, než si mnozí z nás myslí, neboť historie nás učí, že šrouby nesvobody se utahují postupně. Zabraňme tomu, pokud je čas!Za současné opětovné zhoršování epidemické situace v žádném případě nemohou uprchlíci z Ukrajiny, i když zvýšený pohyb osob rizikovým faktorem nepochybně je. Takzvaná sekundární omikronová vlna podmíněná patrně rozšířením subvarianty BA.2 viru se rozjíždí kvůli naší vlastní nezodpovědnosti a kvůli předčasnému rozvolňování protiepidemických opatření.

Tolik Milan Kubek z České lékařské komory. Tou vlastní nezodpovědností myslí ty namačkané davy na Václavském náměstí ana dalších protestních akcích? To si tedy dovolil hodně!Čínská televize CGTN:

EU zakázala šíření ruských zpráv, neboť je obvinila, že šíří lži o Putinově agresi a tím zasévají v Evropě nejednotu.

Existují-li však dva rozdílné úhly pohledu, je v zájmu Evropanů, aby jim bylo bráněno slyšet i druhou stranu? Pokud Západ mluví o svobodě projevu a právu na odlišný názor, kdo rozhodl o tom, kde bude vedena čára mezi jiným názorem a lží? A to nezapomínejme, že se západní media vydávají za učebnicový příklad profesionálního žurnalismu.

Navíc vidíme u některých medií snahu pozměňovat (pančovat, ve vysílání „tamper“) informace, které se jim nelíbí, a které by neradi šířily. Podobá se to hře Tetris, při níž hráči pohybují po ploše různě tvarovanými kousky, jenže manipulovat s jejich tvarem, aby se dosáhlo cíle, je už přes čáru.

Doufám alespoň, že hra Tetris nebude záhy sankcionována.Zvláštní válka:

Od začátku bojů na území Ukrajiny se tranzit ruského plynu do Evropy zvýšil z 89 na 109,5 milionu metrů krychlových denně.K zapamatování:

Prezident Světové banky (SB) David Malpass upozornil, že větší vliv než samotná válka budou mít na světové hospodářství související sankce.Féderation Internationale Féline sdružující 40 zemí, zakázala ruským kočkám na příští tři měsíce účastnit se soutěží.

Špičkový ruský dirigent Valerij Gergijev byl vyhozen z Mnichovského filharmonického orchestru, protože odmítl odsoudit Putina.

Jak vidno, na blbost se bohužel žádné sankce nevztahují…Čeština je jazyk vtipný:

Dříve se informace ověřovaly nejméně ze dvou nezávislých zdrojů. Dnes stačí českým mediím jeden závislý.