ÚTERNÍ GLOSY 8.03.2022

Miroslava Macka
Očkování proti covidu netáhne. ČR ale musí jen za Pfizer platit 750 000 000 korun měsíčně. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob uvedl, že dodávky jsou nasmlouvány do konce roku 2023. "Česká republika smlouvu nepodepsala, stranou smlouvy je Evropská unie," uvedl Jakob pro ŽivotvČesku.cz.
Problémem je, že stát bude do konce roku 2023 odebírat dávky, o které nyní není zájem. Ještěže máme peněz, že nevíme, co s nimi!

Čínský ministr zahraničí nazval Rusko nejdůležitějším strategickým partnerem.
„Zachováme naše strategické směrování a nastolíme plnohodnotné čínsko - ruské partnerství nové éry.“
Budeme si muset, ať chceme nebo nechceme, zvyknout na to, že Čína se stane nejsilnějším hráčem na světové politické scéně. Ano, bude spuštěna nová železná opona, ovšem tentokrát nikoli Východ - Západ, ale euroatlantický blok versus euroasijský blok (nesmíme též zapomínat na Indii, Pákistán a další asijské státy). Čínská pracovitost a houževnatost, věda a technika, a rozvíjející se ohromný trh, je spolu s ruskými nerostnými zdroji a velikou zemí ohromná síla.
Ano, nastává nová éra a obávám se, že nás od pozvolného úpadku euroatlantické civilizace nezachrání ani Green Deal, ani 65 pohlaví, ani binární záchody, ani zhůvěřilá politická „korektnost“, navíc lze očekávat, že se Německo v toku času, až vášně pominou, nakonec s tímto blokem hospodářsky domluví. (Německý kancléř Olaf Scholz včera odmítl výzvy USA a Ukrajiny, aby se součástí mezinárodních sankcí staly zákazy dovozu ruské ropy a plynu. Uvedl, že bez nich se Evropa neobejde.)
A na závěr řečnická otázka:
Domníváte se, že o vpádu na Ukrajinu nebyla Čína předem detailně informována?

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyprázdnil věznice - tuto zprávu přinesla naše mainsteamová media, takže je pravdivá.
Ukrajinský prezident Zelenskyj nechal rozdat lidem zbraně - tuto zprávu též přinesla naše mainstreamová media, takže je též pravdivá.
Různé zprávy z Ukrajiny hlásí v ulicích měst řádění ozbrojených gangů, jejich rabování a střelbu - tuto zprávu naše media nepřinesla, takže jde o fake news.

A další fake news:
Někteří bojeschopní Ukrajinci se chtějí vyhnout boji a převaděčům platí tisíce dolarů.
Pardon, to psaly novinky.cz, tak je to určitě pravda…

Poslechněte si a nedejte se odradit zdrojem AE News, ten rozhovor na Fox News opravdu takto proběhl:
Rozhovor s plukovníkem MacGregorem