SOBOTNÍ GLOSY 5.03.2022

Miroslava Macka
Také jste si povšimli, že nejvíce nenávisti vůči názorovým oponentům mají ti, co mají plnou hubu míru?

Wikipedie:
„Cenzura značí určitou kontrolu od vládnoucí moci nad tím, co bude veřejně publikováno, proto totalitaristické režimy, jako například vláda Komunistické strany Československa v téže zemi, sáhly k cenzuře informací, aby měly plnou kontrolu nad tím, co je lidu předkládáno. Cenzura může být různá v mnoha podobách a směrech, prostřednictvím kterých se reguluje tok informací k občanům: obsahová cenzura (interní předběžná cenzura, autocenzura, následná externí cenzura), ekonomická a fiskální, profesní, distribuční, a nakonec i následná justiční kontrola.
V totalitních režimech dohlížely na kontrolu obsahu i speciálně vytvořené cenzurní úřady. K podpoře cenzury obsahu mediálních produktů sloužily i ideologicky směřované novinářské svazy, které svým působením pomáhaly plnit zákony totalitaristických režimů, mimo jiné v prostředí Československa napomáhat budovatelskému úsilí československého lidu a jeho boji za mír a spolupracovat na jeho výchově k socialismu. Novinářem ve zmiňovaném období mohla být jen osoba, která byla oddaná a ideologicky souznící s režimem.“

Jak jsem napsal hned první den rusko - ukrajinského konfliktu, první obětí je vždy pravda.
Takže po dramatických titulcích, že Rusové zešíleli, neboť ostřelují Záporožskou atomovou elektrárnu, a ta hoří, jsem nahlédl na čínskou televizi CGTN, která informovala, že požár vypukl na jednom místě vnějšího obvodu elektrárny, a to ve výcvikovém středisku. Teprve po čase jsme si konečně i u nás mohli přečíst střízlivou zprávu: ruské jednotky obsadily areál jaderné elektrárny v Záporoží, personál zůstává v práci a kontroluje stav bloků.

Michael Romancov na iRozhlas: Putin se úplně izoloval, nekomunikuje s radou ani s vnějšími protějšky.
ČTK: Putin měl devadesátiminutový telefonický hovor s Macronem.
Z toho logicky vyplývá, že jedno z těch tvrzení musí být dezinformace. Neměli by zasáhnout cenzoři a zrušit buď iRozhlas nebo ČTK?

Stanislav Komárek v Reflexu:
Slepice v klecových chovech mají rizika nulová, mají perfektní granulovanou výživu, bedlivou veterinární péči, jestřáb ani liška na ně nemohou. Všechnu svou vůli a energii mohou přesměrovat k něčemu užitečnějšímu, prospěšnějšímu - ke snášení. Nevím jak vy, ale já bych tam nechtěl. Staré japonské haiku říká:
Domácí drůbež má dostatek zrní
však brzo ji uvaří v hrnci
Volného jeřába nekrmí nikdo
však patří mu nebe i země.

Čeština je jazyk vtipný:
Prosím Vás, těm lidem, kteří přichází z válečných oblastí a kterým je potřeba poskytnout pomoc, nepouštějte Českou televizi. Už jim bylo ubližováno dost!
Určitě si vyhledejte na youTube Historie národů - rozdělená Ukrajina!