ÚTERNÍ GLOSY 1.03.2022

Miroslava Macka
Staré čínské přísloví praví: Nemůžeš-li ruku utnout, potřes jí.
Můj dnešní dodatek: Historie nám dokazuje, že lidé jsou z historie nepoučitelní.

Z komentářů pod facebookovými příspěvky přátel a z některých mailů se o sobě dozvídám neuvěřitelné a často velmi zábavné věci!
„Já vím, že se kámošíte s Mackem, jehož výron na tohle téma teď sdílí česká pátá kolona, ale hybridní válka je hybridní válka a svobodu názoru nelze zaměňovat s tím, že někdo je placeným kanálem zahraniční propagandy.“
Tak tohle jestli si přečte má žena, tak bude chtít vědět, co s těmi penězi coby placený kanál zahraniční propagandy dělám!
Na rozdíl od premiéra Fialy jsem byl ovšem vychován se zásadou, že na došlou korespondenci se odpovídá, včetně té mailové. Anonym skrývající se pod přezdívkou Danny, mi napsal:
To co predvadite na podporu Putina je neomluvitelne a zaslouzite pres hubu. Snad se mi to jeste postesti a pokud uz to nestihnu, prijdu se vam vychcat na hrob ty zmrde ruska.
I odpověděl jsem:
Díky za pohnojení květinové výsadby na mém hrobu.
Další mail Dannyho:
Neboj i srb a kladivo tam dame, at to mate komplet.
Jak jste mohl takhle klesnout? Ocividne rusky prachy nesmrdej. Napis o tom povidku, "spisovateli"...
Ale jedno aspon vime, neni to nasledek ockovani;) Je to jen vas zkurveny charakter a neutesene ego starce... Zeman s Klausem to meli taky, jen vam to jeste porad nedoslo...
Má odpověď:
Ještě jednou děkuji za Vaši starost o mé duševní zdraví a přeji krásné dny.

Čínský HDP činil v roce 2021 114 bilionu yuanů (18,1 bilionu dolarů), o 8.1 % více než předchozí rok a o 5.1 % více, než činil průměr posledních dvou let. Zahraniční obchod dosáhl hodnoty 39.1 bilionu yuanů, o 21.4 % více než minulý rok. Export se zvýšil o 21.2 % a import o 21.5 %. To jen, abyste neztratili z paměti, že svět netvoří jen USA, EU, Rusko a Ukrajina.

Jekaterina Šulman, ruská politoložka:
"Tak, jak to bylo vždy v dějinách, je třeba žít ze dne na den. A je potřeba, aby pamětníci, ti, co zažili starý sociální pořádek a normální mezilidské vztahy, udrželi tuto hodnotu, abychom se k ní pak mohli jako lidé vrátit."

Tucker Carlson na Fox News:
Victoria Nulandová je jedním z těch géniů války v Iráku téměř před dvaceti lety. Zničilo jí to kariéru? Mělo, a měla skončit už tehdy. Měla jít dělat něco užitečného. Naučit se třeba pokládat dlaždičky. Ale její kariéra neskončila, ve skutečnosti se urychlila. Ta stejná Victoria Nulandová dnes napomáhá debaklu na Ukrajině, který právě sledujeme.
Je zcela nekvalifikovaná pro práci, kterou dělá. Věděli jsme to už před dvaceti lety. Ale je stále ve Washingtonu vysoce úspěšná. Možná se jednoho dne stane státní tajemnicí. Zapamatujte si to jméno. Victoria Nulandová. Bude za ten neúspěch odměněna. Mezitím lidé, kteří ji kritizují a kteří mají o naši zemi starost, a proto kritizují neúspěchy Bidenovy zahraniční politiky, jsou vláčeni v mediích jako zrádci Ameriky a poté sledováni Národní Bezpečnostní Agenturou.

Určitě si přečtěte:
Tento velezajímavý rozhovor
A také tento text