ČTVRTEČNÍ GLOSY 17.02.2022

Miroslava Macka
Vykoukla na mne následující slova, která měla zaznít na PLUS.ROZHLAS.CZ.
S přáteli jsme si už říkali, že máme chuť jít k hranicím a Ukrajince nějak bránit, říká zpěvačka Aneta Langerová.
Prosím vás, řekněte mi, že to je fakenews, moc vás prosím, jinak si budu opravdu myslet, že tu vedle koronaviru lítá ještě nějaký debilovir.
Ale vážně: ze všech dosavadních zpráv o Ukrajině vyplývá jedno jediné: donutí nakonec USA a jejich spojenci Kyjev k nějaké vojenské akci proti rusky mluvícím východním separatistickým oblastem a vyprovokují tím Rusko k zásahu? Zatím se do toho Kyjevu vůbec nechce, neboť velmi dobře z minulých zkušeností vědí, že USA jsou odhodlány hájit svoje geopolitické zájmy do posledního Lybijce, Syřana, Afgánce, Ukrajince…

Poslanci vládní koalice se zřejmě domnívají, že většina ve sněmovně je opravňuje k čemukoliv. Parlamentními kluby počínaje a eliminací opozice ve vedení parlamentu a ignorováním zákona o jednacím řádu (zatím) konče. Na druhé straně je chápu: přiznat, že projednávaný pandemický zákon je zoufalý paskvil, by bylo bolestivé.

Leo Švančara na facebooku:
Neděle: Ve středu je úplněk - Putin vtrhne na Ukrajinu!
Středa: Je skutečně úplněk, leč Putin nikde.
Čtvrtek: Vidíte, prozradili jsme to, takže Putin se lekl, a invazi neprovedl. Ale viděli jsme přitom všichni, že úplněk přesto včera byl. Chce někdo snad ještě jasnější důkaz, co je ten Putin za zákeřného agresora?