ČTVRTEČNÍ GLOSY 10.02.2022

Miroslava Macka

Ombudsman Křeček: Lidé z vyloučených lokalit si za problémy mohou sami. Sdružení Romů chce jeho hlavu.
Já: Pravdu dí. Sdružení Romů by zasloužilo nakopat spodnější část těla, totiž prdel. Ale dozajista by stačilo odříznout je od našich kapes.

Vláda Petra Fialy (ODS) ve svém programovém prohlášení přislíbila, že zahájí diskusi o potřebě a vhodnosti cenové konkurence zdravotních pojišťoven. Zavede také možnost dobrovolného doplňkového připojištění. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) má ještě do konce tohoto roku představit komplexní zákon, který by stanovil, co je standardní péče a jaké úkony a pomůcky by si člověk mohl připojistit.
Tolik zpráva. Tak na ten komplexní zákon se opravdu těším! Návrh reformy zdravotnictví, který jsem spolu se spolupracovníky předložil poslední Klausově vládě, mám stále v šuplíku…

„Pozoruji vzrůstající nespokojenost, frustraci, nedůvěru v instituce, beznaděj, vztek. Já už bych trpělivost lidí dál nepokoušel. Kombinace popsaných nálad, zadluženého státu a nastupující hospodářské krize ve mně vzbuzuje obavy,“ říká pro ParlamentníListy.cz praktický lékař Jan Brodníček.
Určitě si přečtěte!

Neříkejte, že vás nepotěšilo, když společnost Merkur casino dostala z vašich kapes covidné 90 milionů korun. Vždyť takové společnosti jsou přece základem vědomostní společnosti, o kterou tolik slovně usilujeme!

Určitě nakoukněte:

Americký novinář „rozsekal“ mluvčího ministerstva zahraničí