PONDĚLNÍ GLOSY 7.02.2022

Miroslava Macka
Další vrchol lidské blbosti pokořen!
Olympijský zápas v hokeji mezi Ruskami a Kanaďankami nezačalo v 12:10 místního času, jak bylo původně naplánováno. Výběr Javorového listu před zápasem odešel do šatny a odmítl vrátit se na led. Podle zatím neoficiálních zpráv údajně proto, že sborná mu nedodala výsledky testů na covid svých hráček. Nakonec se s více než hodinovým zpožděním začalo hrát, hokejistky obou zemí ale mají pod helmami nasazené respirátory.

Německý kancléř Olaf Scholz se před svou první cestou do Spojených států znovu vyslovil, že je striktně proti dodávkám německých zbraní na Ukrajinu. Zdůraznil, že si to nepřejí němečtí občané a že pokračuje v předchozím politickém kurzu bývalé kancléřky Angely Merkelové.
Neuvěřitelné! To my Češi si to podle našich politiků přejeme naopak natolik, že se nás ani nemusejí ptát.

Goldbergová byla následně dotlačena k tomu, aby se v přímém přenosu ponižujícím způsobem omluvila za to, že si dovolila nesprávně přemýšlet o rase. „Cítím se napravena,“ řekla Goldbergová ve svém vyznání.
Přečetl jsem si tuhle zprávu a přemýšlel, jaký kousek, kousíček nás dělí od bolševických procesů.

Čtenář glos J. K. mi napsal:
Nevydržel jsem to a včera jsem fotku originálního panelu s pokyny pro první pomoc při zasažení svobodou projevu na Colorado State University poslal mému americkému příbuznému (64, VŠ, absolvent University of Colorado, v CO žije, je už x-tá generace žijící v USA).
Okamžitě reagoval - co prý je na tom divného. Ihned medializaci plakátu nařknul ze snahy útočit na pocity minorit, neopomněl nadhodit "white supremacy", takže klasika.
A že prý to celé vůbec neznamená, že by nebyla svoboda projevu.
Nemá to cenu - oni jsou už fakt ztraceni. Konec.