PONDĚLNÍ GLOSY 31.01.2022

Miroslava Macka
Pokud byste četli nebo poslouchali jen naše media, byli byste přesvědčeni, že v Kanadě pár neočkovaných bláznů dojelo kamiony do Ottawy a tancují tam na Hrobu neznámého vojína.
Tak si vyhledejte na youtube, co se dělo a děje ve skutečnosti. A pak se zamyslete nad hlásanou svobodou medií.

Přesto se pomaloučku, polehoučku přestává lhát:
V sousedním Německu se nyní řeší, že tamní spolkové země nedělají rozdíly mezi hospitalizací „kvůli” covidu nebo „s” covidem a obě skupiny jsou vykazovány dohromady. Z těchto statistik následně Institut Roberta Kocha, který ze zákona sleduje všechny infekční choroby, vypočítává statistiky.
Rozlišit, kdo skutečně dostává proticovidovou léčbu a kdo je hospitalizovaný s něčím jiným a pouze má pozitivní test, nelze. Situace v nemocnicích se tak může zdát dramatičtější, než ve skutečnosti je.
Dodávám:
A stejné je to, samozřejmě, s úmrtími.

Kateřina Bursíková Jaques se stala sněmovní tajemnicí nově ustavené poslanecké skupiny přátel Tibetu. Místo, aby se živila biomasou, živíme ji my.

V Izraeli bylo v lednu potvrzeno víc případů covidu než za celý loňský rok. Vyplývá to ze statistiky Národního centra pro informování o koronaviru. Podle ní se loni v devítimilionovém státě potvrdilo 960 500 infekcí, zatímco od začátku roku do středy jich bylo 1,16 milionu.
Duben 2021:
Izrael plně naočkoval proti koronaviru přes pět milionů obyvatel, má tak nejvyšší proočkovanost na světě.
Říjen 2021: “Izrael je díky třetí posilovací dávce očkování proti koronaviru opět blízko k dosažení kolektivní imunity vůči koronaviru. Prohlásila to šéfka veřejné zdravotní služby židovského státu Sharon Alroyová-Preisová.

Izraelské ministerstvo zdravotnictví chce doporučit tento týden vládě zrušení „zelených pasů“, neboť podle mnohých odborníků jsou v současnosti zodpovědné za vysoký nárůst počtu nakažených. Jeho nositelé totiž mají falešný pocit bezpečí a nedodržují obvyklé preventivní zásady.

V Německu bylo za 13 měsíců očkování vydáno o 42,6 milionu více certifikátů o prodělaném očkování, než kolik bylo lidí naočkovaných jednou, dvěma či třemi dávkami vakcíny.
A pak, že se zázraky nedějí!
V německých nemocnicích je stále více pacientů, kteří trpí jinými obtížemi, než je koronavirus, přesto jsou započítáváni do statistiky hospitalizovaných kvůli covidu, píše ve svém čtvrtečním vydání deník Bild. Na kliniku dorazí se zlomenou nohou nebo infarktem, ale na místě jsou pozitivně testováni a ihned započítáni do koronavirové statistiky, píše Bild.
No jo, to je v Německu, jenže u nás je to určitě jinak!

Miluju české novináře!
Na dotaz, zda se muži před výbuchem potkali osobně, Šapošnikovova příbuzná odpověděla nejasně: „Tak to nevím.“

Čeština je jazyk vtipný:
V rámci vyváženosti je pochopitelné, že Česká televize vysílá i programy, které se nelíbí nikomu.