ČTVRTEČNÍ GLOSY 20.01.2022

Miroslava Macka
Povinné očkování nebude, a jak správně prohlásil ministr zdravotnictví, byl to od počátku nesmysl. Teď ještě zrušit další počáteční nesmysly: nošení roušek a respirátorů a testování bezpříznakových lidí, čímž zbyde více času a peněz na léčbu skutečně nemocných. Děsivé morální, společenské, politické a ekonomické ztráty jsou, bohužel, už nevratné.
Jenže takto jednoduché to zřejmě nebude. Obávám se, že záhy se dozvíme, že očkování sice povinné nebude, ale testování přitvrdí, protože tak lehce se žraloci o peníze připravit nedají.

Britský premiér Boris Johnson ve středu potvrdil, že od 27. ledna v Anglii skončí většina zbývajících koronavirových omezení.

Konečně začínají zaznívat i další hlasy rozumu:
Izraelský ministr financí Avigdor Lieberman vyzval ke zrušení takzvaných covidových pasů, bez nichž se Izraelci nedostanou do barů či restaurací ani na mnohá další veřejná místa. „V covidových pasech není žádná lékařská ani epidemiologická logika, na tom se shodují mnozí experti,“ citoval Liebermana server The Times of Israel. „Přímo ale poškozují ekonomiku a výrazně přispívají k panice mezi veřejností,“ dodal s tím, že pracuje spolu se „všemi úřady“ na jejich zrušení a zachování „normálního života pro všechny“.

Volkswagen a Toyota investují do aut na baterky dohromady 170 miliard dolarů. Tolik zpráva. A nyní záludná otázka: investovali by tu ohromnou sumu i tehdy, kdyby nepočítali se státními dotacemi na elektroauta, tedy následným nedobrovolným vytáhnutím těch peněz z kapes daňových poplatníků?

Americký ministr zahraničí Antony Blinken při středeční návštěvě Kyjeva řekl, že Rusko může zaútočit na Ukrajinu v brzké době. Zároveň vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby se držel diplomacie. Washington současně oznámil další vojenskou pomoc Ukrajině ve výši 200 milionů dolarů (4,3 miliardy korun).
Zdá se tedy, že Ukrajina záhy zatočí na jihovýchod Doněcka ovládaného separatisty, ale útočníkem v oblasti bude Rusko. Následovat budou sankce, definitivní zastavení Nord Streamu 2, atd. atd., tedy pomoc Američanům v řešení jejich neřešitelných domácích politických a ekonomických problémů.

Richard Benýšek na facebooku:
Zápisky konzervativního voliče do nikoliv černého notesu, aby mi to nezapadlo.
Víte, co se stane, když se v nejmenovaném městě jeho radní usnesou, že sníží počet úředníků o deset (z více než 700)?
Ano, o celých deset! Když už tedy nesmyslně zvedli daň z nemovitostí o skoro 80 mio ročně? A zvedli tak zatížení firem a občanů?
Dobrý hospodář by řekl, že si aspoň vyberou ty s největšími platy, ať se to projeví v rozpočtu města, protože avízo státního rozpočtu (covid, inflace, energetická krize) hlásí i neekonomům, že nastanou hodně hubená léta.
A jak to dopadlo?
No, dopadlo to tak, že z těch deseti zrušili celkem šest neobsazených tabulkových míst, no, a ty čtyři si obkecali, že je vlastně potřebují.
Takže reálně nic.

Češi jsou smějící se bestie:
Drahoušku, konečně se ti splní tvůj sen. Budeme bydlet v drahém bytě!
Opravdu? A kam se stěhujeme?
Nikam. Zvedli nám nájem.