PÁTEČNÍ GLOSY 7.01.2022

Miroslava Macka
Opravdu netuším, čím to je, ale je to podivný úkaz. Všechna ta nařčení ze sexuálního predátorství, se kterými se v poslední době roztrhl pytel, se týkají veřejně známých a bohatých lidí. Že by sexuální predátoři vůbec nebyli mezi pomocnými dělníky z Kolbenky, havíři, metaři či bezdomovci?

Celkový státní dluh činí 2,5 bilionu korun, každý Čech tak dluží zhruba 234 tisíc korun. Jen letos půjde z českého rozpočtu na obsluhu tohoto dluhu 273,5 miliardy korun. Český rozpočet loni skončil s nejhorším výsledkem v historii 419,7 miliardy korun.
Není holt nad to, když se stát vede jako firma. Ještěže je možné vymlouvat se na covidové šílenství.

Čtenář glos M. P. mi napsal:
Dnes jsem čirou náhodou našel na straně 155, v sekci zajímavosti teletextu ČT tuto informaci: Covid na polární stanici
Belgická vědecká výzkumná stanice v Antarktidě se potýká s epidemií covidu. Přestože byla celá expedice plně očkována a prošla karanténou, virus na stanici nacházející se v jedné z nejodlehlejších oblastí světa stejně pronikl.
Od 14. 12. se zřejmě variantou omicron nakazilo nejméně 16 z 25 pracovníků polární stanice princezny Alžběty. Celá posádka přijíždějící na stanici musí být očkována a před příletem i testována na koronavirus. Všichni i procházejí před příletem na nejjižnější kontinent karanténou, ta proběhla v Jižní Africe (zde mají navíc ještě pravopisnou chybu-jižní Afrika s velkým J - moje poznámka), a zřejmě právě tam došlo k nákaze.
Komentář: Je velmi podivné, že u očkovaných, testovaných a karanténou prošlých lidí propukne nákaza v takové míře. Vysvětlení, že k nákaze došlo v karanténě v j. Africe, je dle mého názoru velmi nepravděpodobné. Daleko pravděpodobnější mi připadá, že tímto padla další konspirační teorie, která již před nedlouhou dobou tvrdila, že právě organismus očkovaných lidí bude produkovat další a další mutace koronaviru, a stala se tak holou skutečností. Ale třeba se pletu a jako prostý laik tomu nerozumím.

Čtenář glos M. N. mi napsal:
Malá poznámka k výroku francouzského prezidenta Macrona. Naši překladatelé to přeložili jako naštvat, jenže on doslova řekl, že chce neočkované «emmerder», což bylo téměř ve všech překladech uhlazeno a pozměněno.
Emmerder je vulgárnější než naštvat (embêter, fâcher), slabší než nasrat (faire chier, casser les couilles) maje však blíže ke slovu nasrat (něco jako dělat jim naschvály a nasírat je zároveň).
Němci použili slovo «Ärgern» namísto «verpissen», jelikož pro ně bylo nepředstavitelné, že by hlava státu použila takový výraz.
Angličané váhali mezi «fuck off», «hassle», «annoy», «harass» a «antagonize», až nakonec zvítězilo «piss them».

Určitě si přečtěte a sledujte!
www.iniciativa21.cz