ÚTERNÍ GLOSY 4.01.2022

Miroslava Macka
Když čtete podmínky týkající se výstavby plynových a atomových elektráren, které přišly z Bruselu, není už opravdu nejvyšší čas dát té pošahané Evropské unii navždy sbohem?

Čtenář glos mi napsal:
Najděme si schopného energetika a rozjeďme "českou elektřinu Čechům", přebytky pak za německé ceny prodávejme Němcům a Rakušanům. Pochybuji, že by nevyhrál volby.

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) v neděli připustil, že na ministerstvu zdravotnictví vedeném Vlastimilem Válkem (TOP 09) již došlo k prvním přešlapům. Důvodem je podle něj přítomnost zaměstnanců, kteří zde pracovali již za éry vlády expremiéra Andeje Babiše (ANO).
Jsa ve vyšším věku, cosi mi to připomíná…aha, za vše léta mohlo protistátní spiklenecké centrum vedené Rudolfem Slánským.

Novinky pro řidiče v roce 2022: Více šikany, vyšší pokuty. Co myslíte, změní to nová vláda s novými lidmi, protože to také určitě připravili zaměstnanci z Babišovy éry?

Vrchní státní zástupkyně Bradáčová: Za lži, urážky a nenávist na internetu budou padat tresty.
Mimo jiné se taky „povede diskuse“ o speciálních zákonných pravidlech pro úpravu komunikace v prostoru internetu a sociálních sítí.
Drsný nástup totality v přímém přenosu.

Předpokládám ovšem, že rozhodně nebude trestný článek na včerejších novinkách s titulkem „Gazprom přispěl k dražší elektřině. Evropě dodal méně plynu, než se zavázal“, v němž je ovšem též věta „Gazprom posílá zákazníkům v unii jen tolik plynu, kolik má dohodnuto v rámci dlouhodobých kontraktů.“