ČTVRTEČNÍ GLOSY 9.12.2021

Miroslava Macka
Novináři a redaktoři se neustále ptají politologů a právníků, zda a jak může prezident Zeman blokovat jmenování pana Lipavského ministrem zahraničí. Kupodivu nikdo se neptá jiných odborníků na jeho kompetentnost v zahraniční politice.

Česko vyplácí velkým zemědělským podnikům na modernizaci miliardy korun na základě výjimky, kterou získalo kvůli pandemii. Investiční dotace totiž byly původně určené jen pro malé a střední podniky.
Ano, likvidace střední třídy pokračuje podle plánu.

Vadim Petrov na facebooku:
Daniel Takáč z ČT ví, jak někoho tlačit do kouta. Že si Lipavský do konce rozhovoru neuvědomil, že se má začít bránit útokem, že se má ohradit a ne se schovávat za připravenou odpověď, považuji za Lipavského prokázání neschopnosti v kandidatuře na ministra zahraničí obstát. Na tuto pozici je absolutně nepřipravený.
Na schůzce 13. 12. nemusí Zeman nic k Lipavskému říkat, sehrál mistrovskou hru. Lipavský se v médiích znemožnil sám. Teď záleží na Fialovi, jak to udělá, aby neztratil tvář a aby Lipavského z nominace stáhl. Na tahu je Bartoš. Na něm je, aby Lipavský sám hodil ručník do ringu.

Lidé nenávidí smrt neprávem, je to totiž nejjistější obrana proti mnoha nemocem a svízelům. (Aischylos)