ÚTERNÍ GLOSY 30.11.2021

Miroslava Macka
Berlín chystá revoluci, dotkne se i nás, zní jeden z titulků, komentujících zelenorudé nápady vládního programu vznikající vládní koalice. Vzpomínáte si, jak jsem psal ještě před volbami u nás, že ty pro nás důležité volby, tedy ty německé, už proběhly? A je úplně jedno, jestli tady bude vládnout Fialova vláda nebo jakákoliv jiná, pokud totiž nemáme na to odejít z EU a vzepřít se, nenaděláme nic a staneme se již zcela Böhmen und Mähren…

Omezení neakutní péče, navýšení kapacit PCR testování a standardizace postupu léčby při využití monoklonálních protilátek. To jsou hlavní tři kroky, které chce budoucí ministr zdravotnictví zavést v boji proti koronaviru.
Dodávám: opět ta válečnická terminologie, ale hlavně: už mu „odborníci“ spočítali, o kolik lidí více zbytečně zemře na omezení neakutní péče, než na polymorbidity s pozitivním testem na covid?

Covidová šaškárna pokračuje nezměrnou silou:
Očkovaní lidé, u nichž bude identifikován významný kontakt s nakaženým v domácnosti, budou muset podstoupit PCR test. Do karantény ale před výsledkem dál nebudou muset, prohlásila hlavní hygienička. Jen přemýšlím, s kýmj měla ten významný kontakt, když se nakazila…

Čtenář glos J. R. narazil při brouzdání internetem na vskutku zásadní otázku: Jak je možné, že existuje jen jeden antimonopolní úřad?