PONDĚLNÍ GLOSY 15.11.2021

Miroslava Macka
Kdekdo vyčítá Markétě Adamové Pekarové „vyčuranost“, neboť dle nich nechce převzít odpovědnost za vládní funkci a raději si bude lebedit bez jakékoliv odpovědnosti v poslanecké sněmovně. Domnívám se, že to tak není a v poslanecké sněmovně si lebedit nebude, neboť záhy oznámí odchod na mateřskou a zbaví se i toho vedení schůzí…

Ve školách se bude testovat, ovšem testovat se budou jen nenaočkované děti. Doufám, že výsledek bude interpretován tak, že očkování dokonale chrání před nákazou, neboť z pozitivně testovaných dětí bylo 100% neočkovaných.

Soukmenovci rodáka z Braunau si opět připomněli historické kořeny a jali se jednat…

Lotyšská vláda přijala radikální zákon, který zakazuje tamním zákonodárcům vykonávat funkci, pakliže nepodstoupili očkování či neprodělali onemocnění covid-19.
Lotyšský parlament schválil zákon, který brání neočkovaným zákonodárcům vykonávat jejich funkci, tzn. hlasovat o návrzích a účastnit se debaty, píše zpravodajská agentura BNO News.
Dodávám: Ještě stále Vám to nedochází?

Pietro Falcone na facebooku:
Čtu v originálu knihu Nicola Machiaveliho Vladař (il Principe). Psal ji jako učebnici vládnutí pro nejmocnější renesanční rodinu Medici už r. 1513. Církev zařadila roku 1559 dílo na Index zakázaných knih s komentem: "Náleží k nejnemravnějším spisům vůbec" To nebránilo vladařům všech věků se jí řídit. Tajně ji četl a obohatil poznámkami i Napoleon Bonaparte. S těmi knihu později vydali. Je mi ctí ji vlastnit. K Machiaveliho citátu: "Zdá-li se vám smysl dění nejasný a reakce na něj lid rozdělující, sledujte vždy toky peněz neb těm, co situaci tvořili, jistě nejde o blaho ani jedné ze skupin lidu zvlášť pokud to hlasitě proklamují", N. Bonaparte dopsal r. 1819: "Vždy je snadné a výhodné vytvořit frontovou linii pro dvě skupiny hlupáků, jež se přou a jinou cestou si dojít pro zisk." Něco mi říká, že knihu četli i současní vladaři. Ještě jeden Nicolo: "Lidé jsou tak hloupí a tolik se pachtí za tím, co právě potřebují, že kdo chce klamat, vždy najde ty, kteří se klamat rádi dají a pro své potřeby napadnou kohokoliv a zpětně si to omluví spravedlností či péčí o blaho celku" K tomu Napoleon: "Vždy se najde skupina lidí, jež ve snaze se vlísat do přízně vladaře obstará špinavou práci za něj, ale netuší, že za to nezíská jeho přízeň, ale pohrdání a že takových se zbaví jako první, protože se jim nedá věřit."

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
Moje blízká příbuzná pracuje u výrobce prémiových sirupů. Vím od ní, že SZPI (Státní zemědělská a potravinářská inspekce) provádí několikrát ročně kontrolní nákupy na různých prodejnách v ČR, nechává (na náklady výrobce) provádět rozbory složení a také kontroluje množství tekutiny v lahvích. Při případných i minimálních odchylkách ukládá citelné pokuty. A ještě z jiného soudku potravinářského trhu: když hospodský natočí pivo několik milimetrů pod míru, dostává vysokou pokutu. Proč? V obou případech stát hájí zájmy spotřebitele.
Jak to máme s vakcínami? Čtvrteční pořad „Máte slovo“ ukázal, že ani na špičkových lékařských pracovištích přední lékaři vůbec netuší kolik kapaliny v ampuli je. Nejprve z ní namíchávali 4 dávky, pak pět, nyní šest. Ze stejného množství! Tedy oproti původní deklaraci výrobce o velikosti obsahu se tento jeví o celých 50% jiný! Přední lékaři také vůbec netuší, v jakém skupenství se preparát nachází při minus 80 st. Celsia a jaké látky jsou odpovědné za to, že nezmrzne. Nic z toho nikoho nezajímá. A že by stát kontroloval obsah deklarovaných látek, jak se to běžně děje u jahodového sirupu? Nic z toho se neděje. Ale za to se to pod hrozivým tlakem denně aplikuje lidem do organismu a deklaruje se, že je to BEZPEČNÉ. Ti, co to tvrdí, nevědí o těch látkách vůbec nic. A už vůbec netuší, co se stane za 5 či deset let.
Tedy deptat živnostníky a dávat jim pokuty za několik mililitrů odchylky sirupu či piva, která spotřebiteli nemůže nijak ublížit, na to je náš stát kabrňák. Ale 50% odchylka u vakcíny vůbec nikoho neruší. Vakcíny, po jejíž aplikaci prokazatelně zemřelo mnoho tisíc lidí. Vakcíny, která se nakupuje za peníze daňových poplatníků.