PÁTEČNÍ GLOSY 12.11.2021

Miroslava Macka
Nejlepší a nejhorší okres? Jedním epidemie už prošla, druhý je na vrcholu teď. Tolik titulek na Novinky.cz, konečně ukazující, co znamená promoření.

Epidemiolog Rastislav Maďar přichází s řešením: masivní aplikace třetích dávek.
„Základní očkování si imunitní systém pamatuje. Jeho odezva na třetí „booster“ dávku s odstupem několika měsíců, nebo jednoho roku, tak bude ještě násobně vyšší, než byla na základní očkování. To je potom něco, co by nás už mělo chránit několik let.
No konečně! Všichni, kteří se bojí covidu a smrti, se nechají potřetí naočkovat a my ostatní, kteří jsou přesvědčeni, že zdraví je soukromý statek, budeme ohrožovat jen sami sebe a budeme mít od Maďara a dalších konečně pokoj.

Do deseti let prý bude u nás 80% aut elektrických. Konečně mi došlo, proč byly před pár lety zakázány vysavače s příkonem nad 900 wattů.

Opsáno z facebooku:
Pokud nový premiér Fiala dokáže změnit fyzikální zákony, naplnit zázrakem státní pokladnu a k tomu navíc dostane rozum a odmítne Green Deal a emisní povolenky, dále donutí ČEZ, aby prodávaly elektřinu nejprve Čechům za výrobní cenu plus přiměřený zisk a teprve její přebytky na burze, zastaví nesmyslné dotace na zbytečnosti a zbytnosti, silně propleje českou legislativu a poté vyhází polovinu zbytečných úředníků, pak je šance z toho všeho vyváznout se zdravou kůží. Sečteno, podtrženo = čekání na Godota.

Je to jasné, za všechno mohou borovice! Tisíce borovic okolí druhého největšího města Jihoafrické republiky půjdou k zemi. Na zarostlé kopce obklopující Kapské Město vyráží desítky skupin dřevorubců s motorovými pilami. Jejich úkolem je zbavit krajinu borovic a dalších nepůvodních stromů, které jsou „až moc žíznivé“ a lidé se bojí nedostatku pitné vody…